Masternak je připraven bojovat o titul!

Mateusz Masternak vs Jason WhateleyPolský boxer v sobotu večer jasně vybodoval Australana Jasona Whateleye a vyhrál tak eliminační souboj organizace IBF. Nyní je připraven cestovat za šampiónem Opetaiou!

Pětatřicetiletý polský bijec Mateusz Masternak (47-5-0, 31 KO) se v sobotu postavil do eliminační bitvy organizace IBF křížové váhy. Do cesty se mu postavil Australan Jason Whateley (10-1-0, 9 KO) a byla to z pohledu polského boxera jednoznačná záležitost. Masternak jasně dominoval a v sedmém kole poslal Australana dokonce do počítání.

V závěru devátého kola byl Whateley velmi blízko ukončení, ale zachránil ho gong. Zápas nakonec došel do konce všech vypsaných kol a o vítězi nakonec museli rozhodnout rozhodčí, kteří neměli příliš těžkou práci a Masternak zaslouženě vyhrál na body.

Mateusz Masternak

„V sobotu jsem byl pod strašně velkým tlakem. Promotér Andrzej Wasilewski vsadil vše na jednu kartu a soupeře si přivezl až z Austrálie, což nebylo lehké ani levné. Nemohl jsem ho zklamat a dal jsem do zápasu úplně všechno. Bylo to těžké, ale jsem rád, že jsem to zvládl a nyní můžu boxovat konečně o světový titul“. řekl bývalý Evropský šampión křížové váhy.

„Jsem zvyklí boxovat venku, nemám problém boxovat s šampiónem v Austrálii. Jeden zásah může zápas rozhodnout a je jedno kde boxujete. Opetaia je levoruký hráč. Na jednu stranu je to jeho výhoda, ale když umíte boxovat, poradíte si se vším“. Řekl Masternak.

Mateusz Masternak vs Jason Whateley

Masternak se tak díky vítězství v eliminátoru IBF stal povinným vyzývatelem světového šampióna, kterým je neporažená sedmadvacetiletý Australan Jai Opetaia (22-0-0, 17 KO). Opetaia získal titul ve svém posledním duelu letos v červenci, kdy překvapivě vybodoval lotyšského šampióna Mairise Briedise.

Jai Opetaia