Martin Prázdný se přesouvá do MMA!

Martin PrázdnýČeský boxer a zápasník Martin Prázdný má před sebou debut v profesionálním MMA a bude zápasit pod organizací RFA!

22.4.2023 – Prievidza, Slovensko
RFA 9
Start v 18:00
Vstupenky v síti Predpredaj.sk
Vstupenky v síto Ticketportal.sk

Milovník horolezectví a jeden z nejlepších boxerů v České republice ve své váze se přesunul do profesionálního MMA. Namísto rozběhového zápasu to však vzal zhurta a rovnou jeho první zápas bude v rámci EUROGOLD pyramidy o 30 000 eur na turnaji RFA 9, který se bude konat 22. dubna.

Bohatá kariéra v postojových disciplínách
Velké množství zápasníků začínalo svoji kariéru v jiných disciplínách než je komplexní MMA. Přesně stejný případ je i Martin Prázdný, který si toho odzápasil víc než dost. „V roce 2017 jsem vyhrál mistrovství České republiky v boxu. Dvakrát se mi tam ještě podařilo získat stříbro a s naším týmem jsem dvojnásobný mistr extraligy v boxu“. zhodnotil své největší úspěchy.

Bojová umění jsou pro Martina životní láskou a pomohla mu k sebedisciplíně i sebepoznávání. „Na bojových sportech mě nejvíce přitahuje ta dřina spojená s tréninkem. Také také to, že v kleci nebo v ringu jsem sám za sebe. To překonávání a zlepšování sebe sama každý den.“ Prozradil Prázdný, co pro něj znamenají bojová umění.

Martin Prázdný

Skvělý debut v organizaci RFA
Organizace RFA pořádá nejen MMA zápasy, ale také duely pod pravidly Real Fight či boxerské souboje. V malých rukavicích se právě v boxu představil Martin Prázdný proti Gruzinci Aleksandremu Gogoladzemu. Prázdný předvedl výborný výkon a u všech bodových rozhodčích vyhrál každé kolo. Gogoladzeho zdolal v boxu i další skvělý boxer Vitalij Bojko, se kterým měl mít Prázdný zápas na prosincovém turnaji RFA 7 v Praze. Tento duel byl právě náhradou za plánovaný souboj Prázdný vs Bojko, na který nedošlo a po EUROGOLD pyramidě je to jedna z možností dalšího zápasu českého bojovníka.

Ten má totiž v plánu střídat zápasy ve více bojových disciplínách. „Chci se věnovat hlavně MMA, ale určitě mám i nějaké plány v boxu. Chtěl bych znovu vyhrát MČR v boxu, které bude doma v Ostravě“. Objasnil Martin Prázdný své další plány.

Martin Prázdný

Spolupráce s Tinou a boj o královské peníze
I když Martin nemá za sebou žádný profesionální MMA zápas, svým výkonem proti Gogoladzemu si řekl o místenku i na galavečeru RFA 9. Jeho mentorkou v pyramidě bude zpěvačka Tina. „Její hudba se mi líbí a fakt doufám, že nám to spolu bude klapat“. Vyjádřil očekávání od své mentorky.

Boj o 30 000 eur v EUROGOLD pyramidě však bude velmi náročný. Kromě vážení ho v tentýž večer čekají potenciální tři zápasy. Oproti většině svých soupeřů však nemá ani jeden profi MMA zápas. „Určitá nevýhoda to je, ale mám za sebou skoro 100 zápasů v boxu, K1 a amatérském MMA dohromady. Myslím si, že jsem dost zkušený na pyramidu a těším se na to, jak se srovnám se špičkou“. Zhodnotil své šance na úspěch v pyramidě. Ta proběhne 22.4. ve slovenské Prievidzi na galavečeři RFA 9. Lístky jsou dostupné v síti Predprodej.sk.

RFA 9