Harper vs Braekhus o titul WBA!

Terri Harper vs Cecilia BraekhusÚřadující světová šampiónka super velterové váhy Terri Harper má před sebou první obhajobu titulu WBA a do cesty se ji postaví legendární boxerka a historicky první nesporná šampiónka na světě Cecilia Braekhus!

20.5.2023 – Dublin, Irsko
Super velterová váha
Terri Harper 🇬🇧🆚🇳🇴🇨🇴 Cecilia Braekhus
Přímý přenos na DAZN!

Britská dvojka a světová trojka Terri HARPER (13-1-1, 6 KO) a norská a světová jednička „First Lady“ Cecilia BRAEKHUS (37-2-0, 9 KO) se utkají v desetikolové bitvě o světový titul organizace WBA na galavečeru v irském Dublinu!

Šestadvacetiletá britský šampiónka Terri Harper získal světový titul ve svém posledním duelu loni v září na domácím galavečeru Nottinghamu, kde se střetla s krajankou Hannah Rankin. Harper v duelu jasně dominovala a tehdejší šampiónku jasně vybodovala.

Terri Harper

V květnu ji čeká první obhajoba a do cesty se ji postaví nejtěžší možná soupeřka. Tou bude historicky první nesporná světová šampiónka Cecilia Braekhus. Jednačtyřicetiletá rodačka z Kolumbie žijící v Norsku byla světovou šampiónkou od roku 2009 až do roku 2020 a jedenáct let tak vládla velterové váze.

V srpnu 2020 však přišla první porážka kariéry, když nestačila na americkou boxerku Jessica McCaskill, která ji ve vyrovnaném duelu vybodovala. V březnu 2021 se konala odveta a Braekhus opět prohrála na body, ale tentokrát to byla jednoznačná záležitost.

Cecilia Braekhus

Braekhus se do ringu vrátila až loni v prosinci po necelých dvou letech a debutovala v super velterové váze. Do cesty se ji postavila argentinská boxerka Marisa Joana Portillo a bývalá šampiónka nezaváhala a jasně soupeřku vybodovala. V květnu tak má možnost opět získat světový titul.


👊 ⇒INSTAGRAM⇐ 👊 ⇒TIKTOK⇐ 👊
👊 ⇒FACCEBOOK⇐ 👊 ⇒TWITTER⇐ 👊


Mallpay Proboxing