Browne vs Miller v Dubaji již tuto sobotu!

Lucas Browne vs Jarrel MillerAustralská jednička a bývalý světový šampión těžké váhy Lucas Browne se střetne již tuto sobotu na galavečeru v Dubaji s Američanem Jarrellem Millerem!

18.3.2023 – Agenda Arena, Dubaj
Těžká váha
Lucas Browne 🇦🇺🆚🇺🇸 Jarrel Miller

Australská jednička a světová jednatřicítka „Big Daddy“ Lucas BROWNE (31-3-0, 27 KO) a neporažená americká desítka a světová čtyřiačtyřicítka „Big Baby“ Jarrell MILLER (25-0-1, 21 KO) se utkají v desetikolovém netitulovém souboji v Dubaji!

Třiačtyřicetiletý australský veterán a bývalý držitel standardního světového titulu organizace WBA „Big Daddy“ Lucas Browne se už tuto sobotu vrací po devíti měsících do ringu.

Browne naposledy boxoval loni v červnu, když na domácím galavečeru šokoval favorita z Nového Zélandu Juniora Fa. Už po minutě prvního kola vypustil tvrdý záušák a dvaatřicetiletý Junior Fa se roztančil a šel k zemi. Ringový Jeffrey Eddy sice duel ještě pustil dál, ale Browne znova zaútočil a dalším záušákem poslal soupeře k zemi a byl konec.

Následně se měl utkat o světový titul s britským boxerem Danielem Duboisem, ale britská boxerská asociace BBBofC duel neschválila z důvodu vysokého věku Browna a velkého fyzického rozdílu. Browne tak přišel o ,možnost bojovat opět o světový titul, ačkoliv se k zápasu s Duboisem regulérně proboxoval.

Australský bijec se stal světovým šampiónem v březnu 2016, kdy překvapivě ukončil v desátém kole tehdejšího šampióna Ruslana Chagaeva. Titul následně neobhajoval z důvodu podezření na doping. V roce 2018 bojoval o stříbrný pás WBC s Dillianem Whytem, ale prohrál v šestém kole KO.

Lucas Browne

Na druhé straně je čtyřiatřicetiletý americký boxer “Big Baby” Jarrel Miller (25-0-1, 21 KO), který se vrátil po dopingových skandálech do ringu loni v červnu na galavečeru v Buenos Aires. Před zápasem navážil neskutečných 155 kilogramů, což bylo jednoznačně nejvíce za celou dosavadní kariéru.

Jarrell Miller

Povinný duel s domácím Arielem Estebanem Bracamontem nakonec zvládl vyhrát na body, ale nepředvedl očekávaný výkon. Naposledy zápasil loni v červenci, když ve čtvrtém kole ukončil neškodného mexického boxera Dereka Cardenase. Sobotní souboj s Brownem pro něj bude rozhodující, jestli se vůbec ještě dokáže přiblížit špičce těžké váhy.


Mallpay Proboxing