Makhmudov vs Akpejiori o 3 tituly!

Arslanbek Makhmudov vs Carlos TakamNeporažený stříbrný šampión těžké váhy organizace WBC Arslanbek Makhmudov má před sebou třetí letošní duel. Jeho soupeřem bude 16. prosince neporažený Nigerijec!

16.12.2022 – Centre Gervais Auto, Quebec, Kanada
Těžká váha
Arslanbek Makhmudov 🇷🇺🆚🇳🇬 Raphael Akpejiori

Neporažená ruský jednička a světová osmnáctka „Lion“ Arslanbek MAKHMUDOV (15-0-0, 14 KO) a neporažená nigerijská dvojka a světová 108 Raphael AKPEJIORI (14-0-0, 13 KO) se utkají v desetikolové bitvě o stříbrný pás WBC a pásy NABA a NABF!

Třiatřicetiletý ruský knockouter žijící v Kanadě „Lion“ Arslanbek Makhmudov (15-0-0, 14 KO) letos sešlápl plynový pedál a 16, prosince se postaví k další obhajobě stříbrného pásu WBC a také titulům severní Ameriky NABA a NABF.

Makhmudov si v letošním roce připsal na své konto dvě důležité výhry. Nejprve na konci února knockoutoval v šestém kole Poláka Mariusze Wacha a následně v polovině září vybodoval rodáka z Kamerunu, veterána Carlose Takama.

Arslanbek Makhmudov vs Carlos Takam

Ve svém třetím letošním duelu se střetne s o rok mladším nigerijským knockouterem Raphaelem Akpejiorim (14-0-0, 13 KO). Pro něj to bude první titulová a desetikolová bitva profesionální kariéry. V letošním roce již jeden duel odboxoval, když v červnu vybodoval amerického boxera Terrella Jamala Woodse.

Makhmudov je opět velkým favoritem a výběr soupeře je velkým zklamáním. Ačkoliv má Nigerijec na oko hezkou bilanci, tak porazil ratingové soupeře a proto je i s takovou bilancí až na 108. místě světového žebříčku.

 Arslanbek Makhmudov