Agit Kabayel se vrací na konci ledna!

 Agit KabayelBývalý Evropský šampión těžké váhy Agit Kabayel se vrací do ringu 28. ledna na německém galavečeru v Bochumi. Kdo bude jeho soupeř zatím není známo!

Neporažený třicetiletý německý boxer Agit Kabayel (22-0-0, 14 KO) zatím ničí vše co se mu postaví do cesty. Již v únoru 2017 získal Evropský pás EBU, když vybodoval Belgičane Herveho Hubeauxe. Pás držel dva roky než jej uvolnil a v červenci 2020 si zaboxoval o Kontinentální titul WBA.

Pás získal po desetikolové bitvě s řeckým boxerem Evgeniosem Lazaridisem. Loni v červnu pás obhajoval s tvrdým soupeřem Kevinem Johnsonem. Americký veterán sice kousal, ale Kabayel si pohlídal jednoznačnou výhru na body.

 Agit Kabayel

Kabayel stál naposledy v ringu letos v květnu, když se utkal s českým bijcem Pavlem Šourem. Český boxer však s nabušeným Němcem nevydržel ani celé jedno kolo a než jej poslal k zemi. Nyní Kabayela čeká první duel v rodné Bochumi.

„Po dvaadvaceti zápasech budu konečně boxovat v mém městě. Byl to můj sen a ten se nyní stane skutečností. Hrozně moc se těším a udělám vše pro to, abych fanoušky nezklamal. Je mi jedno koho promotéři postaví proti mě, já jdu za výhrou jako pes za svou kostí“. Řekl Kabayel.