Makhmudov se vrací s novým soupeřem!

Arslanbek MakhmudovRuský boxer Arslanbek Makhmudov v prosinci poprvé v kariéře prohrál, když jej zdemoloval Němec Agit Kabayel. Nyní se vrací na domácím galavečeru v Kanadě a jeho novým soupeřem bude Miljan Rovcanin!

25.5.2024 – Centre Gervais Auto, Kanada
Těžká váha
Arslanbek Makhmudov 🇷🇺🆚🇷🇸 Miljan Rovcanin
Přímý přenos na ESPN+

Ruská jednička a světová třiadvacítka „Lion“ Arslanbek MAKHMUDOV (18-1-0, 17 KO) a srbská pětka a světová #260 Miljan ROVCANIN se utkají v desetikolové netitulové bitvě na kanadském galavečeru v Quebecu!

Čtyřiatřicetiletý ruský boxer žijící dlouhodobě v Kanadě Arslanbek Makhmudov nastupoval v prosinci do zápasu s Agitem Kabayelem jako obrovský favorit. Jenže zápas vypadal úplně jinak než se předpokládalo a Rus měl velké problémy. Kabayel dominoval v pohybu, několikrát skvěle Makhmudova nachytal a především mu dělal problémy s údery na spodek.

Vše následně vyvrcholilo ve čtvrtém kole, kdy dostal ruského obra třikrát k zemi a Kabayel získal Interkontinentální titul WBA a také pás Severní Ameriky NABF. Naopak Makhmudov okusil mezi profesionály poprvé hořkost porážky. Nyní se Rus vrací a 25. května se měl původně střetnou s Novozélanďanem Juniorem Fa. Jenže Fa překvapivě oznámil konec kariéry a promotéři museli hledat náhradu.

A tou náhradou je nakonec třicetiletý srbský boxer Miljan Rovcanin. Rodák z Bělehradu vybojoval v roce 2017 srbský národní titul a o rok později nestačil v duelu o Evropský titul EBU na Agita Kabayela, který jej tehdy ukončil už ve třetím kole. Od té doby si připisoval jen povinné výhry, než jej před dvěma lety ukončil ve druhém kole Američan Jared Anderson. Makhmudova tak je velkým favoritem a Rovcanin by měl být pouze soupeř na rozboxovaní a načerpání sebevědomí.

Arslanbek Makhmudov vs Miljan Rovcanin


AVES Ostraha