Makhmudov obhájil titul!

Arslanbek Makhmudov vs Raphael AkpejioriNeporažen rusky boxer Arslanbek Makhmudov nedal o víkendu Raphaelovi Akpejiorimu sebemenší šanci a třikrát jej během dvou kol posadil na zadek! Video v článku!

1.7.2023 – Huntington Center, Toledo, USA
Těžká váha
Arslanbek Makhmudov 🇷🇺🆚🇳🇬 Raphael Akpejiori
2. kolo TKO

Čtyřiatřicetiletý ruský knockouter žijící dlouhodobě v Kanadě Arslanbek Makhmudov (17-0-0, 16 KO) v loňském roce zvládl tři důležité zápasy. Nejprve v únoru knockoutoval v šestém kole polského boxera Mariusze Wacha, následně vybodoval zkušeného kamerunského veterána Carlose Takama a naposledy v prosinci vyprovodil v prvním kole Němce Michaela Wallische.

O víkendu se postavil do prvního letošního duelu a jeho soupeřem byl do té doby neporažený nigerijský kat Raphael Akpejiori (15-1-0, 14 KO). Ten už v letošním roce jednou v ringu stál, když v prvním kole smetl neškodného Američana Della Longa. Ačkoliv má Akpejiori zajímavou bilanci, tak jeho soupeři ani zdaleka nedosahují kvalit Makhmudova a to se projevilo i v zápase.

Arslanbek Makhmudov

Ruský bijec v něm jasně dominoval a už v prvním kole dokázal Nigerijce dostat dvakrát do počítání a bylo jen otázkou času, kdy bude konec. Ve druhým kole schytal Akpejiori opět tvrdé údery a šel k zemi potřetí. Nigerijec se sice ještě postavil na nohy, ale ringový Wes Melton otřeseného boxera správně ukončil. Zápas to nicméně nebyl bůhví jak pohledný a sudí musel několikrát oba boxery napomínat. Makhmudov tak obhájil pás Severní Ameriky NABF, který drží od roku 2019.