Usyk vs Dubois oficiálně na konci srpna!

Oleksandr Usyk vs Daniel DuboisÚřadující šampión těžké váhy Oleksandr Usyk se oficiálně vrací do ringu 26. srpna na polském galavečeru ve Vratislavi! Jeho soupeřem bude povinný vyzývatel za organizaci WBA Daniel Dubois!

26.8.2023 – Vratislav, Polsko
Těžká váha
Oleksandr Usyk 🇺🇦🆚🇬🇧 Daniel Dubois
WBA super, WBO, IBF a IBO

Neporažená ukrajinská jednička a světová dvojka Oleksandr USYK (20-0-0, 13 KO) a britská čtyřka a světová sedmička „Dynamite“ Daniel DUBOIS (19-1-0, 18 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světové tituly WBA super, WBO, IBF a IBO!

Šestatřicetiletý ukrajinský šampión Oleksandr Usyk získal před dvěma lety čtyři světové tituly, když dokázal na galavečeru v londýnském Tottenhamu vybodovat 117:112, 116:112 a 115:113 tehdejšího britského mistra světa těžké váhy „AJ“ Anthonyho Joshuu (25-3-0, 22 KO).

Loni v srpnu se Saúdskoarabském městě Džidda konala odveta. Anthony Joshua sice předvedl znatelně lepší výkon a dokázal také Usyka dostat do velkých problémů, ale nakonec to opět nestačilo a Oleksandr Usyk všechny pásy obhájil na body 116:112, 115:113 a 113:115.

Oleksandr Usyk vs Anthony Joshua 2

26. srpna čeká Usyka druhá obhajoba a do cesty se mu postaví pětadvacetiletý britský boxer a povinný vyzývatel za organizaci WBA Daniel Dubois. Britský boxer má v držení od loňského června v standardní světový titul WBA, která získal vítězstvím nad Američanem Trevorem Bryanem.

Titul následně obhájil na konci loňského roku, když na domácím galavečeru v Tottenhamu ukončil ve třetím kole jihoafrického boxera a bývalého světového šampióna organizace IBO v křížové váze Kevina Lerenu. Následně jej organizace WBA jmenovala jako povinného vyzývatele Oleksandra Usyka. Usykův tým vyhrál následnou dražbu a určil místo konání Polsko.

Oleksandr Usyk vs Daniel Dubois