Lukáš Dekýš sestřelil Garateguye a má pás WBC!

Lukáš Dekýš vs Dimas GarateguyNejlepší český boxer napříč vahami Lukáš Dekýš opět potvrdil své kvality a na galavečeru v Polsku nekompromisně v sedmém kole ukončil Dimase Garateguye a získal Euroasijský titul WBC!

5.10.2023 – Lublin, Polsko 
Velterová váha
Lukáš Dekýš 🇨🇿🆚🇪🇸 Dimas Garateguy
Souboj o titul WBC ABCO
7. kolo TKO

Neporažený šestadvacetiletý český boxer, jednička napříč vahami Lukáš Dekýš (11-0-0, 4 KO) dneska opět ukázal, že patří do Evropské špičky. V loňském roce dokázal získat dva Mezinárodní polské tituly, když v super velterové váze porazil Damiana Kiwiora a následně také ve velterové váze Michala Lesniaka.

V letošním roce v titulových výhrách pokračoval, když získal také dva Mezinárodní české tituly. Nejprve v lednu ovládl bitvu ve střední váze se velmi zkušeným Anatoli Hunanyanem a v poté v květnu ve velterové váze vybodoval Ukrajince Volodymyra Hordiienka.

Dneska se postavil k největší výzvě o Euroasijský titul WBC ve velterové váze a jeho soupeřem byl rodák z Arhentiny boxující za Španělsko Dimas Agustin Garateguy (8-6-0, 2 KO) a byla z toho naprosto jednoznačná záležitost. Dekýš postupně svého soupeře rozebíral a v sedmém kole jej po tvrdém spodku poslal do počítání.

Lukáš Dekýš vs Dimas Garateguy

Garateguy sice ještě vstal, ale český bijec vyvinul obrovský tlak a soupeře tvrdou kombinací poslal definitivně k zemi těsně před koncem kola. Dekýš tak získává pás WBC ABCO, což znamená, že se zařadí do žebříčku organizace WBC a může vyhlížet největší zápasy kariéry.