Dnes: Dekýš vs Garateguy o pás WBC!

Lukáš Dekýš vs Dimas GarateguyNeporažená český a polský šampión  Lukáš Dekýš se dnes večer popere na galavečeru v Polsku o Euroasijský titul WBC. Jeho soupeřem bude Dimas Agustin Garateguy!

DNES – Lublin, Polsko 
Velterová váha
Lukáš Dekýš 🇨🇿🆚🇪🇸 Dimas Garateguy
Souboj o titul WBC ABCO

Neporažená česká jednička Lukáš DEKÝŠ (10-0-0, 3 KO) a španělská sedmička „Toti“ Dimas GARATEGUY (8-5-0, 2 KO) se utkají v desetikolové bitvě na poslkém galavečeru v Lublini o pás WBC ABCO!

Šestadvacetiletý český boxer Lukáš Dekýš dokázal za poslední rok získat celkem čtyři Mezinárodní tituly. Dva polské a dva české. Ten první získal 25. března 2022, když dokázal vybodovat 97:93, 96:94 a 99:91 třicetiletého polského boxera Damiana Kiwiora (9-5-1, 1 KO) a získal tak Mezinárodní polský titul v super velterové váze.

Následně 18. listopadu vyzval o polský Mezinárodní titul ve velterové váze jednatřicetiletého Poláka Michala Lesniaka (17-2-1, 4 KO) a bylo z toho opět jasné vítezství na body 98:91 a 2x 97:92 a český bijec získal druhý polský titul.

Letošní rok odstartoval Dekýš opět titulovou bitvou, když 28. ledna na galavečeru v Kladně vyzval o Mezinárodní český titul ČUBP ve střední váze rodáka z Arménie Anatoli Hunanyana (9-8-1, 5 KO). Tvrdou bitvu Dekýš opět zvládl a zkušeného Hunanyana přetlačil na body 95:91 a 2x 96:91.

Lukáš Dekýš

Na konci května se představil na tradičním pražském galavečeru Heroes Gate 27, kde čelil dvaadvacetiletému ukrajinskému vyzývateli Volodymyrovi Hordiienkovi. Ve hře byl opět Mezinárodní český titul, tentokrát v super velterové váze. Dekýš potvrdil roli favorita a Ukrajince před domácím publikem přeboxoval.

Dnes ho čeká opět titulová bitva a bude bojovat o Euro-asijský pás WBC ABCO. O tento titul bojoval například v letošním roce v křížové váze Václav Pejsar, když v Turecku podlehl na body Huseyinovi Cinkarovi. Jeho soupeřem bude na galavečeru v Polsku jednatřicetiletý španělský boxer Dimas Agustin Garateguy, který nahradil zraněného lotyšského boxera Marcise Grundulise.

Dimas Garateguy

Rodák z Argentiny žijící v Barceloně si v letošním roce připsal na své konto jíž čtyři zápasy a poslední tři dokázal vyhrát. Nicméně pro Garateguye bude souboj s českým bijcem rozhodně nejtěžší v kariéře a zároveň první titulový a mimo Argentinu. Dekýš je velkým favoritem a mohl by jít ve stopách Vasila Ducára nebo Pavla Polakoviče, kteří mají pás WBC CISBB a zařadit se tak do hlavního žebříčku organizace WBC.

WBC ABCO