Lukáš Dekýš a Anatoli Hunanyan již zítra o titul!

Lukáš Dekýš vs Anatoli HunanyanJiž zítra se na galavečeru v kladně střetne česká neporažená jednička Lukáš Dekýš a zkušený tvrďák Anatoli Hunanyan o Mezinárodní český titul ČUBP!

28.1.2023 – Sportovní hala Kladno, ČR
Střední váha
Lukáš Dekýš 🇨🇿🆚🇨🇿🇨🇴 Anatoli Hunanyan
Start v 18:00
Vstupenky v síti Ticketportal!

Čtyřicetiletý rodák z arménského Jerevanu žijící dlouhé roky v Praze „Tolja“ Anatoli Hunanyan (9-7-1, 5 KO) se po necelých dvou letech konečně vrací do boxerského ringu. Jeho soupeřem bude v souboji o nový mezinárodní český titul ČUBP neporažený šestadvacetiletý dvojnásobný polský šampión Lukáš Dekýš (8-0-0, 3 KO).

Hunanyan v minulosti získal již dvakrát český titul ve střední váze. Poprvé to bylo v roce 2014, kdy ve dvou kolech seřezal budoucí hvězdu domácí scény Štěpána Horváta a následně pás obhájil výhrou nad Bronislavem Kubínem, kterého také ukončil před limitem.

Anatoli Hunanyan

Podruhé český titul získal v červnu 2016 na galavečeru v Karlových Varech, kde dokázal v těžké odvetě přetlačit na body zkušeného Tomáše Bezvodu. Tolja má největší úspěchy v Kickboxu a K1, kde má bezpočet titulů. Naposledy získal prestižní pás organizace FEN.

Na druhé straně Lukáš Dekýš je jedničkou velterové váhy a českou jedničkou napříč vahami. Dekýš ve svém posledním duelu loni v listopadu jasně vybodoval Poláka Michala Lesniaka (16-2-1, 4 KO) a získal už druhý Mezinárodní polský titul.

Lukáš Dekýš

Ten první získal už v březnu, když „vykradl“ Polsko a vybodoval polského boxera Damiana Kiwiora (9-5-1, 1 KO) a získal tak Mezinárodní polský titul ve velterové váze. Již zítra může před českými fanoušky v Kladně získat třetí titul v řadě a ve třetí váhové kategorii.

Tomu však bude chtít zabránit Hunanyan, který si chce titul odvést do Prahy. Tolja je zároveň jeden z mála boxerů, který neměl problém změřit síly s aktuálním králem českého boxu. Mnoho boxerů z Česka i Polska těžký duel s Dekýšem odmítlo. V kladně nás tak čeká super zápas. V ringu také uvidíme Karla Hořejška, Jana Maršálka nebo Michala Chludila.

Lukáš Dekýš vs Anatoli Hunanyan