Luis Collazo ukončil kariéru!

Luis CollazoBývalý světový šampión velterové váhy Luis Collazo v noci prohrál ve druhém kole duel s Angelem Ruizem Astorgou a oznámil v jednačtyřiceti letech konec kariéry!

Americký boxer Luis Collazo (39-9-0, 20 KO) světový titul organizace WBC ve velterové váze ve svém šestadvacátém profesionálním duelu, když dokázal v dubnu 2005 překvapivě přetlačit 2:1 na body krajana Joseho Antonio Riveru.

Pás následně o čtyři měsíce později obhájil vítězstvím nad mexickým vyzývatelem Miguelem Angelem Gonzalezem, kterého vyprovodil v sedmi kolech. V květnu 2006 se postavil ke druhé obhajobě a střetl se s legendárním Angličanem Ricky Hattonem.

Luis Collazo

Collazo předvedl parádní a vyrovnanou bitvu, ale Hatton byl přece jen lepším mužem v ringu a Collazo prohrál těsně na body 113:114 a 2x 113:115. V roce 2009 vyzval šampióna organizace WBC Alberta Berta, ale ani tentokrát to už nevyšlo a Berto těsně duel vyhrál na body.

V roce 2015 dostal poslední titulovou příležitost, když se střetl s tehdy neporaženým šampiónem organizace WBA Keithem Thurmanem. Collazo v zápase tahal za kratší konec a jen těžko hledal recept na skvělého Thurmana a vydržel s ním boxovat jen sedm kol. Včera se v jednačtyřiceti letech postavil do ringu naposledy, když jej v 6. kole knockoutoval pětadvacetiletý Mexičan Angel Ruiz Astorga (18-2-1, 13 KO).

Luis Collazo