Puello dopoval a přišel o pás WBA!

Alberto PuelloNeporažený šampión z Dominikánské republiky super lehké váhy Alberto Puello neprošel antidopingovou kontrolou a přišel o světový titul organizace WBA!

Osmadvacetiletý dominikánský boxer „La Avispa“ Alberto Puello (21-0-0, 10 KO) získal uvolněný světový titul WBA v super lehké váze loni v srpnu, když dokázal na galavečeru v Hollywood vyhrát vyrovnanou bitvu s ukrajinským boxerem Botirzhonem Akhmedovem.

13. května se měl postavit do první obhajoby a jeho soupeřem měl být sedmadvacetiletý Američan Rolando Romero (14-1-0, 12 KO). Nakonec však ze zápasu nic nebude, protože Puello neprošel namátkovou antidopingovou kontrolou WADA, která odhalila stejnou zakázanou látku Clomifen stejně jako u Conora Benna.

Clomifen, také známý jako klomifen nebo jednoduše Clomid, se primárně používá k léčbě neplodnosti u žen. Funguje podobně jako estrogen v tom, že stimuluje produkci vajíček u žen, aby měly co největší šanci otěhotnět. Může však působit také jako zesilovač výkonu, když je podáván na denní bázi jako pilulka, tím může zvýšit testosteron u mužů. Zvýšená fyzická podpora z clomifenu, který může až zdvojnásobit hladinu testosteronu z něj dělá v atletice zakázanou látku.

Alberto Puello

Rolando Romero však o příležitost boxovat o světový titul nepřijde a organizace WBA nařídí duel s venezuelským šampiónem Ismaelem Barrosem (24-3-2, 22 KO), který je dalším v pořadí žebříčku WBA. Na kdy tento duel bude plánován není prozatím jisté, ale pravděpodobně až v létě.

Alberto Puello