Lopez vybodoval Martina a obhájil titul!

Teofimo Lopez vs Sandor MartinBývalý světový šampión Teofimo Lopez se na obhajobu Mezinárodního titulu WBO pořádně nadřel. Těžká zápas nakonec ovládl na body. Video ze zápasu v článku!

10.12.2022 – Madison Square Garden, New York
Super lehká váha
Teofimo Lopez 🇺🇸🆚🇪🇸 Sandor Martin
97:92 – 96:93 – 94:95

Pětadvacetiletý americký boxer „The Takeover“ Teofimo Lopez (18-1-0, 13 KO) získal před dvěma lety světové tituly WBA super, WBO a IBF v lehké váze, když překvapivě jasně vybodoval ukrajinského boxera Vasyla Lomachenka. Radost s titulů mu však vydržela jen do první obhajoby loni v listopady, ve které padl s Australanem George Kambososem

Letos v srpnu se mezi šestnáct provazů vrátil, ale už do super lehké váhy. V nové váhovce si lehce poradil s mexickým boxerem Pedrem Campou, kterého ukončil v sedmém kole a získal Mezinárodní titul WBO a pás Severní Ameriky NABF.

Teofimo Lopez vs Sandor Martin

V noci se tak postavil k obhajobě Mezinárodní titulu organizace WBO a do cesty se mu postavil španělský válečník „Arrasandor“ Sandor Martin (40-3-0, 13 KO). Ačkoliv byl Lopez brán jako jednoznačný favorit, tak to byl pro něj nakonec poměrně těžký zápas.

Teofimo Lopez vs Sandor Martin

Už ve druhém kole Lopez po výměně úderů propad a šel k zemi do počítání. Nicméně nebyl nějak silně otřesen a v boji pokračoval. Praktický celý zápas Lopez tlačil a vyvíjel tlak a Martin boxoval spíše z ústupu. Nicméně Španěl chytře bodoval a nepouštěl se do větších přestřelek ve kterých věděl, že má navrch Lopez.

Teofimo Lopez vs Sandor Martin

Zápas nakonec došel až do bodového rozuzlení ve kterém jeden z rozhodčích viděl těsnou výhru Sandora Martina a dva viděli správně vyhrál Lopeze. Americký boxer si tak připisuje druhou výhru v řadě po loňské porážce s George Kambososem.

Teofimo Lopez vs Sandor Martin

„Je těžké bojovat s někým, kdo stále utíká. Pokaždé, když ten chlap něco zkusil, tak jsem kontroval a pokaždé také trefil. Jenže bylo těžké ho chytit, po každém úderu utíkal po ringu. Na tom musíme s mým týmem také zapracovat, abych takovéto běžce lepé eliminoval“. Řekl bývalý světový šampión.