Crawford sestřelil Avanesyana a obhájil titul!

Terence Crawford vs David AvanesyanÚřadující světový šampión velterové váhy Terence Crawford nedal ruskému vyzývateli sebemenší šanci a v šestém kole ho tvrdou pravou na bradu poslal k zemi!

10.12.2022 – CHI Health Center, Omaha, USA
Velterová váha
Terence Crawford 🇺🇸🆚🇷🇺 David Avanesyan
6. kolo KO

Pětatřicetiletý americký boxer Terence Crawford (39-0-0, 30 KO) v srpnu 2017 sjednotil pásy WBA super, WBC, WBO a IBF v lehké váze, když ve třetím kole knockoutoval Namibijce Juliuse Indonga a stal se tak nesporným králem této váhové divize. O rok později přešel do velterové váhy a v devíti kolech vyprovodil tehdejšího šampióna Jeffa Horna a získal světový titul WBO.

Od té doby světový titul pětkrát úspěšně obhájil a vždy to bylo před limitem. Jose Benavidez, Amir Khan, Egidijus Kavaliauskas, Kell Brook ani Shawn Porter nedokázal s Crawfordem odboxovat plný počet kol. V noci se postavil k šesté obhajobě a do cesty se mu postavil ruský vyzývatel David Avenesyan (29-4-1, 17 KO).

Terence Crawford vs David Avanesyan

Zápas měl naprosto jednoznačný průběh. Pouze ve druhém kole měl Avanesyan několik dobrých momentů, ale to bylo vše. Rychlost a přesnost byla na straně úřadujícího šampióna. Necelou minutu před koncem šestého kola vytasil Crawford rychlou pravou na bradu a ruský boxer se skácel k zemi a už nebyl schopný vstát.

Terence Crawford vs David Avanesyan

Pro Crawforda to byla již šestá obhajoba světového titulu a devětatřiceti profesionální výhra kariéry. Na druhé straně Avanesyan prohrává po šesti výhrách v řadě. Dočkáme se konečně duelu s Errolem Spence, který si všichni fanoušci přejí?

Terence Crawford vs David Avanesyan