Cyborg debut v boxu zvládla a vyhrála na body!

Cris Cyborg vs Gabrielle HollowayÚřadující MMA šampiónka organizace Bellator Cris Cyborg si v noci střihla debut v profesionálním boxu a na galavečeru v americké Nebrasce vybodovala Gabrielle Holloway!

Sedmatřicetiletá brazilská fighterka Cristiane Justino Venâncio známá především pod svým zápasovým jménem Cris Cyborg si poprvé vyzkouší profesionální boxerský duel. Její soupeřkou bude dvaatřicetiletá Američanka Gabby Holloway, která v minulostí zápasila v Bellatoru a v boxu má odboxované dva duely z roku 2016, které však prohrála.

Cyborg je ve světě MMA velké jméno a v minulosti držela tituly ve všech významných organizacích. Už v roce 2009 získal titul v organizaci Strikeforce. Následně přešla do ryze ženské organizace Invicta, kde debutovala v titulovém zápase v roce 2013 a hned se stala šampiónkou.

O tři roky později už přišel debut v nejslavnější MMA lize světa UFC. Ve třetím duelu už opět zápasila o titul a americkou fighterku Tonya Evinger ukončila před limitem a stala se tak šampiónkou už třetí organizace. V lednu 2020 se konal velký přestup a Cyborg podepsala smlouvu s konkurenčním Bellatorem.

Cris Cyborg vs Gabrielle Holloway

V něm debutovala s Kanaďankou Julii Budd, které však nedala šanci a ve čtvrtém kole ji ukončila získala další titul. Pás již čtyřikrát úspěšně obhájila, naposledy letos v dubnu na galavečeru Bellator 279 jasně vybodovala australskou válečnici Arlene Blencowe.

Ve svém boxerské debutu se utkala s jinou MMA válečnicí, dvaatřicetiletou Gabrielle Holloway, která stejně jako Cyborg v posledních letech zápasila v Bellatoru. V profesionálním boxu měla odboxované dva duely a oba v roce 2016 prohrála.

Cris Cyborg v zápase jasně dominovala a byl to tah na jednu bránu. Holloway ztrácela ve všech aspektech. Vše vyvrcholilo ve třetím kole, kde si Holloway po tvrdých útocích klekla a nechala se počítat, aby si odpočinula. Čtvrté kolo už Cyborg pohodlně doboxovala na jistotu a rozhodčí neměli příliš těžkou práci a všichni tři dali jednoznačnou výhru šampiónce Bellatoru.

Cris Cyborg vs Gabrielle Holloway