Lerena vs Wach o titul WBA!

Kevin Lerena vs Mariusz WachBývalý světový šampión křížové váhy a přemožitel českého bijce Vasila Ducára vyzve v těžké váze polského veterána. Kevin Lerena a Mariusz Wach se utkají o Interkontinentální titul WBA!

17.9.2022 – Emperors Palace, Kempton Park, JAR
Těžká váha
Kevin Lerena 🇿🇦🆚🇵🇱 Mariusz Wach

Jihoafrická jednička „The KO Kid“ Kevin LERENA (27-1-0, 14 KO) a polská dvojka „The Viking“ Mariusz WACH (36-8-0, 19 KO) se utkají v desetikolové bitvě v Jihoafrické republice o Interkontinentální titul organizace WBA!

Třicetiletý rodák z jihoafrického Johannesburgu Kevin Lerena získal v září 2017 světový titul organizace IBO v křížové váze, když ve vyrovnaném duelu přetlačil na body tvrďáka z Konga Youri Kalengu. Následně světový titul šestkrát úspěšně obhájil, když mimo jiné v červnu 2019 vybodoval také českou jedničku Vasila Ducára.

V roce 2020 po poslední obhajobě pásu nad Firatem Arslanem přešel do nejtěžší váhové divize, kde debutoval téhož roku v prosinci a v pátém kole ukončil amerického boxera Patricka Fergusona. Následně rok a půl neboxoval a vrátil se až letos v březnu, když ve čtvrtém kole knockoutoval Rumuna Bogdana Dinu a získal Interkontinentální titul organizace WBA.

Kevin Lerena vs Vasil Ducár

Ten nyní bude poprvé obhajovat a do cesty se mu postaví dvaačtyřicetiletý polský veterán Mariusz Wach. Ten v posledních letech nepředvádí bůh ví jaké výkony a věk ho už dost limituje. Z posledních čtyř zápasů hned tři prohrál. Naposledy boxoval letos v únoru, když jej v šestém kole ukončil ruský knockouter Arslanbek Makhmudov.

Wladimir Klitschko vs Mariusz Wach

Časy, kdy před deseti lety v titulové bitvě pořádně zatopil legendárnímu Wladimirovi Klitschkovi jsou už nenávratně pryč a pravděpodobně si v Jihoafrické republice připíše další profesionální porážku.

Kevin Lerena vs Mariusz Wach