Taylor přišel již o tři světové tituly!

Josh TaylorNesporný šampión super lehké váhy Josh Taylor přišel o pásy WBA super, WBC a nyní také IBF. Organizace mu pásy odebrali, protože odmítl povinné obhajoby!

Neporažený jednatřicetiletý britský boxer „The Tartan Tornado“ Josh Taylor (19-0-0, 13 KO) dokázal loni v květnu vybodovat v Las Vegas Američana Jose Carlose Ramireze (27-1-0, 17 KO) a sjednotil všechny čtyři prestižní tituly WBA, WBO, WBC a IBF v super lehké váze.

Letos v únoru se na galavečeru v Glasgow postavil k první obhajobě a jeho soupeřem byl krajan Jack Catterall (26-1-0, 13 KO).Tyalor sice duel těsně vyhrál na body 114:111, 113:122 a 112:113. Po zápase oznámil přechod do velterové váhy, který se zatím odkládá, protože Taylor by se podle slov promotéra Top Rank Boba Aruma měl v listopadu utkat opět s Catterallem.

Josh Taylor vs Jack Catterall

Britský boxer mezi tím přišel už o tři pásy. Nejdříve odmítl zápas s povinným vyzývatelem za WBA Albertem Puellem a organizace mu pás odebrala. Následně to udělala také organizace WBC, když odmítl duel s Američanem Jose Zepedou. Nyní ten samí postup zvolila i organizace IBF, když odmítl Argentince Jeremiase Ponce.

Taylorovi tak už zůstal pouze pás WBO a je jen otázkou, zdali mu zůstane až do plánované listopadové odvety s krajanem Catterallem nebo bude odveta čistě bez titulů. Po tomto duelu by se měl Taylor definitivně přesunout do velterové váhy, kde by chtěl po vzoru super lehké váhy sjednotit všechny tituly.

Josh Taylor