Lerena: Chci Wacha porazit před limitem!

Kevin LerenaBývalý světový šampión křížové váhy Kevin Lerena již tuto sobotu vyzve v těžké váze na domácím galavečeru v Jižní Africe polského vikinga Mariusze Wacha o titul IBO!

17.9.2022 – Emperors Palace, Kempton Park, JAR
Těžká váha
Kevin Lerena 🇿🇦🆚🇵🇱 Mariusz Wach
Přímý přenos na Super Sport TV!

Jihoafrická jednička „The KO Kid“ Kevin LERENA (27-1-0, 14 KO) a polská dvojka „The Viking“ Mariusz WACH (36-8-0, 19 KO) se utkají v desetikolové bitvě v Jihoafrické republice o Interkontinentální titul organizace IBO!

Kevin Lerena vs Mariusz Wach

„Mariusz Wach bude mojí velkou prověrkou a zlomovým zápasem v těžké váze. Wach je bývalý vyzývatel o světový titul, který má skvělé fyzické proporce a kondici. Je to tvrdý chlap, takže to budu mít těžké, ale máme jasný plán a vím, co musím udělat. Věřím, že si najdu k cestu k výhře, i když proti němu budu mnohem menší“. říká Lerena.

„Mám aktuálně okolo 105 kilogramů, což je o 10 kilo více, než sem měl v křížové váze. Nyní se cítím mnohem silnější a cítím větší razanci i v úderech. Wach bude určitě mnohem těžší soupeř než byl Dinu, ale to mě nezastaví. Chci Wacha nejen porazit, ale také ho porazit před limitem a vyslat tak vážný signál ostatním těžkým vahám v žebříčku. Jakmile vyhraju, chci někoho z první desítky světového žebříčku“. Dodal jihoafrický boxer před sobotním duelem.

Kevin Lerena vs Vasil Ducár

Třicetiletý rodák z jihoafrického Johannesburgu Kevin Lerena získal v září 2017 světový titul organizace IBO v křížové váze, když ve vyrovnaném duelu přetlačil na body tvrďáka z Konga Youri Kalengu. Následně světový titul šestkrát úspěšně obhájil, když mimo jiné v červnu 2019 vybodoval také českou jedničku Vasila Ducára.

V roce 2020 po poslední obhajobě pásu nad Firatem Arslanem přešel do nejtěžší váhové divize, kde debutoval téhož roku v prosinci a v pátém kole ukončil amerického boxera Patricka Fergusona. Následně rok a půl neboxoval a vrátil se až letos v březnu, když ve čtvrtém kole knockoutoval Rumuna Bogdana Dinu a získal Interkontinentální titul organizace WBA.

Wladimir Klitschko vs Mariusz Wach

Nyní bude boxovat o Interkontinentální titul IBO a do cesty se mu postaví dvaačtyřicetiletý polský veterán Mariusz Wach. Ten v posledních letech nepředvádí bůh ví jaké výkony a věk ho už dost limituje. Z posledních čtyř zápasů hned tři prohrál. Naposledy boxoval letos v únoru, když jej v šestém kole ukončil ruský knockouter Arslanbek Makhmudov.

Časy, kdy před deseti lety v titulové bitvě pořádně zatopil legendárnímu Wladimirovi Klitschkovi jsou už nenávratně pryč a pravděpodobně si v Jihoafrické republice připíše další profesionální porážku. Minulý týden promotéři oznámili, že je galavečer beznadějně vyprodán. Důležité je však říci, že kapacita Emperors Palace je něco málo přes 3 tisíce míst.

Kevin Lerena vs Mariusz Wach