Leigh Wood uvolnil titul WBA!

Leigh WoodSvětový šampión pérové váhy Leigh Wood se rozhodl uvolnit standardní titul WBA a přesouvá se do super pérové váhy, kde chce cílit na šampióny Joe Cordinu a Emanuela Navarrete!

Neporažená britská a světová jednička pérové váhy „Leigh-thal“ Leight Wood (28-3-0, 17 KO) získal poprvé standardní světový titul WBA v červenci 2021, když dokázal vybodovat tehdejšího čínského šampióna Can Xu (18.4.0, 3 KO). Pás následně loni obhájil výhrou na Michaelem Conlanem (18-2-0, 9 KO), se kterým skoro celý zápas prohrával a nakonec jej ukončil před koncem dvanáctého kola.

Letošní rok začal překvapivou prohrou s mexickým boxerem Mauriciem Larou (26-3-1, 19 KO), který jej ukončil už v sedmém kole. Následně v květnu se konala odveta, kterou už Wood jasně ovládl a Laru s přehledem na galavečeru v Manchesteru vybodoval 116:11 a 2x 118:109.

Naposledy stál pětatřicetiletý Brit v ringu na začátku října, když vyzval krajana Joshe Warringtona (31-3-1, 8 KO). Wood od začátku zápasu ztrácel a vypadalo to, že Warringtona nemá čím překvapit. Nicméně na konci sedmého kola vytasil Wood několik tvrdých úderů a poslal Warringtona tvrdě k zemi. Ten se sice ještě postavil, ale byl silně otřesen a rozhodčí duel ukončil.

Nyní Wood oznámil přechod do super pérové váhy a uvolnil pás WBA. V hlavně má dva cíle, kterými jsou neporažený šampión organizace IBF Joe Cordina (16-0-0, 9 KO) a šampión organizace WBO Emanuel Navarrete (38-1-0, 31 KO).

Leigh Wood vs Josh Warrington