Lara: Wood bude potřebovat terapii, aby se po zápase zotavil!

Mauricio LaraBritský boxer Leigh Wood má před sebou druhou obhajobu standardního světového titulu WBA v pérové váze. Jeho soupeř Mauricio Lara si však hodně věří a o svém vítězství nepochybuje!

18.2.2023 – Nottingham Arena, Nottingham, VB
Pérová váha
Leigh Wood 🇬🇧🆚🇲🇽 Mauricio Lara
Přímý přenos na DAZN

Britská jednička a světová sedmička „Leigh-thal“ Leigh WOOD (26-2-0, 16 KO) a mexická dvojka a světová čtyřka „Bronco“ Maurico LARA (25-2-1, 18 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světový titul organizace WBA!

Čtyřiatřicetiletý britský boxer Leigh Wood získal standardní světový titul WBA v červenci 2021, když ve dvanáctém kole ukončil tehdejšího šampióna z Číny Can Xua. Pás následně obhájil loni v březnu, když v ostře sledovaném duelu ukončil rovněž v posledním kole irského boxera Michaela Conlana, kterého doslova vystřelil z ringu.

Nyní má před sebou druhou obhajobu a do cesty se mu postaví o deset let mladší mexický boxer Mauricio Lara. Ten vyskočil v žebříčku především díky remíze a následnému vítězství nad Joshem Warringtonem. Loni odboxoval dva duely a oba vyhrál ve 3. kole. Nejprve v březnu ukončil Američana Emilia Sancheze a naposledy v říjnu také Kolumbijce Jose Sanmartina.

Leigh Wood vs Mauricio Lara

„Nebudu na nic čekat a od prvního kola půjdu do souboje na plno. Wood je sice tvrdší než Warrington, ale to jsem porazil. Máme s týmem plán A a plán B, abychom neponechali nic náhodě, nechce být ničím překvapení“. Říká mladý mexický boxer.

„Líbí se mi, že Wood neustále mluví, ale po zápase pozná, že je lepší nemluvit. Za mě mluví mé pěsti v ringu, je to hodně ukecanej člověk, ale po zápase bude potřebovat nějakou terapii, aby se zotavil z toho, co mu udělám. To, co mě charakterizuje, je agresivita a být válečníkem v ringu a 18. února to všichni zase uvidí, budu Woodova noční můra“. Dodává Mauricio „Bronco“ Lara.