Kovalev si myslí, že už boxovat nebude!

Sergey KovalevBývalý šampión polotěžké váhy Sergey Kovalev prozradil, že nedostává už žádné nabídky a jeho návrat do ringu vidí jako nepravděpodobný!

Čtyřicetiletý ruský boxer žijící na Floridě „Krusher“ Sergey Kovalev (35-4-1, 29 KO) odboxoval svůj poslední zápas loni v květnu, když v americkém Inglewoodu jasně vybodoval 97:93 a 2×98:92 bulharského boxera Tervela Puleva (17-1-0, 14 KO) a uštědřil mu první profesionální porážku. Od té doby však uplynulo spousta času, Kovalev v dubnu oslavil čtyřicátiny a zápas v nedohlednu.

„Je asi nepravděpodobné, že mě ještě uvidíte v ringu. Mohl bych toho ještě hodně ukázat, cítím se skvěle a jsem připraven, ale bohužel jen moje vůle nestačí. Největším problémem je, že mi přestali chodit nabídky na zápas a myslím, že už ani chodit nebudou“. Postěžoval si bývalý světový šampión.

Kovalev získal v roce 2013 vítězstvím nad Nathanem Cleverlym světový titul WBO. O rok později dokázal jasně přeboxovat legendárního Američana Bernarda Hopkinse a sjednotil pásy WBA super, WBO a IBF. O další rok později získal také diamantový pás organizace WBC, když v osmi kolech vyprovodil kanadského šampióna Jeana Pascala.

V roce 2016 o tituly přišel v souboji s Andre Wardem, který mu uštědřil první profesionální porážku. V roce 2019 opět vybojoval světový titul WBO výhrou nad Kolumbijcem Eleiderem Alvarezem, ale ještě tentýž rok jej knockoutoval „Canelo“ Alvarez. Kovalev si dal následně pauzu a loni v květnu se vrátil o deset kilo těžší v křížové váze, když jasně vybodoval Bulhara Tervela Puleva.

Sergey Kovalev