Kenshiro Teraji obhájil tituly WBA a WBC!

Kenshiro Teraji vs Anthony OlascuagaÚřadující šampión WBA a WBC v lehké muší váze Kenshiro Teraji dokázal v těžkém duelu na domácí japonské půdě ukončit v 9. kole Američana Anthonyho Olascuagu! Video ze zápasu v článku!

8.4.2023 – Ariake Arena, Koto-Ku, Japonsko
Lehká muší váha
Kenshiro Teraji 🇯🇵🆚🇺🇸 Anthony Olascuaga
9. kole TKO

Jednatřicetiletý japonský šampión Kenshiro Teraji (21-1-0, 13 KO) získal pás WBC již v květnu 2017, když ve vyrovnaném duelu přetlačil na body tehdejšího šampióna z Mexika Ganigana Lopeze. Pás následně úspěšně osmkrát obhájil. V září 2021 nastoupil k deváté obhajobě, která neprobíhala úplně podle plánu a v desátém kole jej překvapivě ukončil krajan Masamichi Yabuki.

Nicméně loni v březnu se konala odveta a tentokrát Teraji nezaváhal, Yabukiho knockoutoval již ve třetím kole a vzal si zpět titul. Ve svém posledním zápase loni v listopadu se staronový šampión postavil k první obhajobě a do cesty se mu postavil do té doby neporažený krajan Hiroto Kyoguchi (16-1-0, 11 KO).

Kenshiro Teraji v duelu jasně dominoval, byl rychlejší a především přesnější. Ačkoliv se Kyoguchi snažil, tak na každou kombinaci mu Teraji odpověděl dvakrát tak razantněji. Vše vyvrcholilo v sedmém kole, kdy Teraji trefil dvakrát přímo bradu a Kyoguchi letěl k zemi a ringový Michiaki Someya jej okamžitě odmával. Teraji tak obhájil pás WBC a získal také světový titul WBA super.

Kenshiro Teraji

Včera oba pásy obhajoval a do cesty se mu postavil čtyřiadvacetiletý americký boxer Anthony Olascuaga (5-1-0, 3 KO), který od loňského března drží menší titul organizace WBA. Zápas začal podle předpokladů lépe Teraji a už ve třetím kole dokázal dostat svého soupeře do počítání a vypadalo to na jasnou záležitost.

V osmém kole se však úřadující šampión ocitl ve velkých problémech, kdy jej Olascuaga několika přesnými kombinacemi nachytal. Jenže v devátém kole nedokázal Američan na svou agresivitu navázat a naopak Teraji jej dotlačil do provazů, kde ho zasypal několika přesnými údery a dostal Olascuagu skrze provazy a ringový Mark Nelson zápas ukončil.

Na stejném na galevečeru boxoval také sedmatřicetiletý španělský veterán a bývalý světový šampión Kiko Martinez (44-12-2, 31 KO), který změřil síly s domácím bijcem Reiyavou Abem (25-3-1, 10 KO). Martinez byl po loňské výhře nad Jordanem Gillem mírným favoritem, ale v ringu byl nakonec jasně lepší domácí Japonec, který zápas ovládl na body 117:111 a 2x 119:109.

Kiko Martinez vs Reiya Abe