Kdo bude bojovat o pás IBF pokud Usyk odmítne Hrgoviče?

Oleksandr UsykJak jsme již včera informovali, organizace IBF nařídila titulový souboj mezi Oleksandrem Usykem a Filipem Hrgovičem. Pokud dá Usyk přednost souboji s Furym, IBF mu pás odebere!

Organizace IBF v dopisech adresovaných úřadujícímu šampiónovi Oleksandovi Usykovi (20-0-0, 13 KO) a jedničce žebříčku a povinnému vyzývateli Filipovi Hrgovičovi (15-0-0, 12 KO) oznámila, že nařizuje jich vzájemný duel o světový titul.

Ze sjednocující bitvy mezi Usykem a Furym v březnu pravděpodobně nic nebude. Jedinou variantou, aby se zápas mohl konat je, že Hrgovič by se zápasu vzdal a počkal by až po duelu s Fury. Chorvat nicméně čekat nechce a souboj s Usykem chce co nejdříve. Pokud by Usyk duel odmítl, organizace mu světový titul IBF odebere.

Oleksandr Usyk vs Filip Hrgovič

Kdo by se tedy o případný uvolněný světový pás IBF s Filipem Hrgovičem utkal? První na seznamu je mexický boxer Andy Ruiz (35-2-0, 22 KO), který by měl na výběr buď cestu k pásu WBC přes Deontaye Wildera (43-2-1, 42 KO) nebo přímý titulový souboj o pás IBF s Filipem Hrgovičem.

Andy Ruiz

Pokud by Ruiz dal přednost Wilderovi, tak dalším v pořadí žebříčku IBF je Anthony Joshua (24-3-0, 22 KO) což by hrálo do karet britskému promotérovi Eddie Hearnovi, který zastupuje jak Joshuu tak Hrgoviče. Vše bude záležet na týmu Oleksandr Usyka, který má nyní 30 dní na to, aby se vyjádřil, zdali o zápas s Hrgovičem zájem má nebo ne.

Anthony Joshua