Alimkhanuly obhájil světový titul WBO!

Zhanibek Alimkhanuly vs Denzel BentleyNeporažený kazašský šampión Zhanibek Alimkhanuly v sobotu na galavečeru Las Vegas obhájil světový titul WBO ve střední váze, když jasně vybodoval Denzela Bentleye z Velké Británie! Video v článku!

12.11.2022 – Palms Casino Resort, Las Vegas, USA
Střední váha
Zhanibek Alimkhanuly 🇰🇿🆚🇬🇧 Denzel Bentley
Tim Cheatham 116:112
Dave Moretti 116:112
Steve Weisfeld 118:110

Devětadvacetiletý kazašský boxer „Qazaq Style“ Zhanibek Alimkhanuly (13-0-0, 8 KO) získal letos v květnu prozatímní světový titul WBO, když ve druhém kole nekompromisně knockoutoval britského boxera Dannyho Dignuma. Po vítězství se měl utkat s šampiónem Demetriusem Andradem.

Jenže Andrade přešel do super střední váhy a titul WBO uvolnil. Organizace následně rozhodla, že se Kazach stane z prozatímního šampióna regulérním šampiónem. Jeho soupeřem mu byl v sobotu v Las Vegas sedmadvacetiletý Brit Denzel Bentley (17-2-1, 14 KO).

Zhanibek Alimkhanuly

Úřadující šampión začal zápas lépe a v prvních kolech jasně dominoval. Když už to vypadalo na jasnou záležitost, tak Bentley v pátém kole přišlá plyn a několikrát s šampiónem otřásl. Od šestého kola se zápas více méně vyrovnal a Kazach opět přitlačil v posledních dvou kolech.

Zápas nakonec došel až do bodového rozuzlení, ve kterém se všichni tři sudí přiklonili jednostranně na stranu šampióna. Alimkhanuly tak poprvé obhájil světový titul. Další tituly ve střední váze drží Gennady Golovkin (WBA super, IBF a IBO) a zbylý pás WBC Američan Jermall Charlo.