Kazuto Ioka obhájil v odvetě titul WBA!

Kazuto Ioka vs Joshua Franco 2Japonský šampión Kazuto Ioka dokázal na domácí půdě ovládnout odvetu s Američanem Joshuou Francem a obhájil světový titul v muší váze!

24.6.2023 – Ota-City General Gymnasium, Japonsko
Super muší váha
Kazuto Ioka 🇯🇵🆚🇺🇸 Joshua Franco 2
Pawel Kardyni 115:113
Guillermo Perez Pineda 116:112
Giuseppe Quartarone 116:112

Čtyřiatřicetiletý japonský boxer a bývalý světový šampión organizace WBO Kazuto Ioka (30-2-1, 15 KO) a sedmadvacetiletý americký úřadující světový šampión organizace WBA Joshua Franco se poprvé střetli o oba tituly na konci minulého roku v Japonsku.

Sjednocují zápas nabídl velmi vyrovnanou bitvu a tak to nakonec viděli i rozhodčí, když dva nabodovali zápas jako remízový 114:114 a jeden rozhodčí viděl těsně vyhrát amerického boxera. Včera se v Japonsku střetli v odvetě, ale již pouze o pás WBA. Organizace WBO totiž nařídila japonskému boxerovi povinnou obhajobu s krajanem Juntem Nakatanim (24-0-0, 18 KO), ale Ioka duel odmítl a dal přednost právě odvetě s Joshuou Frankem.

Americký boxer přišel o možnost získat světový titul už během vážení, kde převážil o necelé tři kilogramy. Zápas nabídl úplně jiný průběh než v prvním duelu a domácí šampión dominoval. Po pomalejším rozjedu se Ioka zahřál a prakticky Franca ve všech ohledech přeboxoval. Franco si hrozil pověstně silnými údery, ty ale brzy začali ztrácet na intenzitě a Ioka zaslouženě dokráčel pro jednoznačné vítězství.

Kazuto Ioka vs Joshua Franco 2