Ruiz potvrdil jednání s Wilderem!

Deontay Wilder vs Andy RuizStřet bývalých světových šampiónů těžké váhy by se mohl uskutečnit v průběhu září. Týmy Andyho Ruize a Deontaye Wildera intenzivně jednají!

Třiatřicetiletý bývalý světový šampión „Destroyer“ Andy Ruiz Jr (35-2-0, 22 KO) potvrdil, že intenzivně probíhají rozhovory o uzavření zápasu s s dalším bývalým šampiónem „The Bronze Bomber“ Deontayem Wilderem (43-2-1, 42 KO). Podle slov Ruize vše směřuje k tomu, aby se zápas konal v září ve Spojených státech.

Mexický boxer Andy Ruiz vyhrál první semifinálový eliminační duel organizace WBC loni 4. září na galavečeru v Los Angeles, kde dokázal ve velmi těžkém duelu přetlačit na body 113:112 a 2x 114:111 kubánského „King Konga“ Luise Ortize (33-3-0, 28 KO).

Andy Ruiz vs Luis Ortiz

Na druhé straně sedmatřicetiletý americký boxer Deontay Wilder vyhrál druhý semifinálový eliminační duel loni 15. října, když na domácím galavečeru v americkém Brooklynu knockoutoval už v prvním kole finského vyzývatele a bývalého sparingpartnera Roberta Heleniuse (31-4-0, 20 KO).

Deontay Wilder vs Robert Helenius

Pikantní situace by nastala především v případě Deontay Wildera. Pokud by dokázal Andyho Ruize porazit, tak by by mohl vyzvat již počtvrté úřadujícího světového šampióna Tysona Furyho (33-0-1, 24 KO). První duel z roku 2018 skončil remízou a následné odvety v roce 2020 a 2021 skončili výhrou Furyho před limitem.

Nicméně Fury by se mě v prosinci střetnou ve sjednocující bitvě s Oleksandrem Usykem a na stejném galavečeru v Saúdské Arábii by se měli utkat také Deontay Wilder s Anthonym Joshuou. Vítězové by se příští rok utkali spolu. Samozřejmě je důležité, aby do té doby své zápasy vyhráli jak Joshua tak Wilder.

Oleksandr Usyk a Tyson Fury