Jubilejní Oktagon 50 v Ostravě!

Oktagon 50Organizace Oktagon a jeho elitní fighteři se po 9 měsících vrací do Ostravy s jubilejním turnajem Oktagon 50 a nabídne 2 titulové bitvy – Keita vs Samsonidse a Paradeiser vs Buchinger!

9.12.2023 Ostravar Aréna, Ostrava, ČR
Oktagon 50
Vstupenky v síti TicketportalCZ
Přímý přenos na OktagonTV

Nastal čas korunovat nového šampiona pérové váhy. „Přicházím si vzít, co je moje, hladovější než kdy jindy,“ vzkazuje fenomenální „Black Panther“. Král lehké váhy, světová #85 a bývalý prozatímní šampion pérové divize Losene Keita má již delší dobu cíl stát se právoplatným double champem! Zbýval posední krok, ale v zápase se Sanikidzem se Keita nešťastně zranil. Teď je zpět a přichází reparát.

Životní šanci dostává největší německý talent s černým pásem v BJJ, který v kleci neztrácí čas – má 9 ukončení, osm už v 1. kole. Samsonidse je šampion největší světové grapling a BJJ organizace NAGA, ale má i skvělý postoj. V OKTAGONu nedal šanci Paulusovovi, vítězi OKTAGON Výzvy, a Hanteovi, kterého uškrtil již v 1. kole. Je velmi podobný typ bojovníka jako Sanikidze.

Losene Keita vs Niko Samsonidze

Dále uvidíme odvetný titulový zápas o uvolněný pás lehké váhy. Legenda Ivana Buchingera po návratu a 2 výhrách znovu ožila. “Buki“ v Bratislavě ukončil ve 2. kole Dohnala a připsal si 34. ukončení před limitem a vyslal jasný vzkaz, že chce zpět na trůn! Titul v roce 2021 získal právě proti Paradeiserovi, kterého tehdy vyškolil a rychle uškrtil v 1. kole.

Dvojnásobný titulový vyzyvatel Paradeiser má tak „Bukimu“ hodně co vracet. Od zápasu s ním udělal kus práce. Zvítězil v šesti ze sedmi zápasů. Jedinou prohru měl proti Keitovi na body, kterého ale Paradeiser velmi potrápil, zatímco Buchingera Keita knockoutoval. Aktuálně má sérii 4 výher, z toho 3 KO včetně velikána Andrew Fishera. „Rony“ dostává další titulovou šanci, o kterou si již delší dobu nahlas říká.

Ronald paradeiser vs Ivan Buchinger 2

Dále nás čeká přestřelka postojářských šampionů o další posun v žebříčku pérové váhy mezi objevem roku Vlado Lengálem a švédským a mezinárodní šampionem v thajském boxu Samuelem Barkem. A ani tentokrát nebudou chybět domácí borci – ostravští srdcaři Matěj Kuzník, Ondřej Raška a Jan Široký. Ten svede těžký souboj s mladým úkazem, neporaženou „Namibijskou noční můrou“ Nafukou, kterému je teprve 19 let.

Vladimír Lengál vs Samuel Bark