Jsohua se utká s vítězem duelu Whyte vs Franklin!

Anthony JoshuaBývalý světový šampion těžké váhy Anthony Joshua má po porážkách s Oleksandrem Usykem mnoho možností ve výběru soupeřů. Hlavním je Dillian Whyte!

Ačkoli Anthony Joshua (24-3-0, 22 KO) zdemoloval krajana Dilliana Whyta (28-3-0, 19 KO) v roce 2015 v sedmém kole, tak šéf Matchroom Boxing Eddie Hearn naznačuje, že Joshua se utká s vítězem duelu Whyte vs Franklina. Duel by se konal v březnu příštího roku.

„Myslím, že vítěz zápasu Dillian Whyte a Jermaine Franklin bude pro Anthonyho Joshuu ideálním soupeřem pro návrat do ringu na březnový termín. Samozřejmě nechci opomenou Otto Wallina, ale musíme také koukat na atraktivitu zápasu a zaplnění haly“. Říká Eddie Hearn.

Anthony Joshua

Pětatřicetiletý britský boxer Dillian Whyte boxoval naposledy letos v dubnu, když vyzval úřadujícího šampióna těžké váhy organizace WBC Tysona Furyho. V zápase však Fury jasně dominoval a Whytovi v šestém kole rozplynul sen o světovém pásu.

Nyní se vrací po sedmi měsících zpět mezi šestnáct provazů a změří síly s neporaženým devětadvacetiletým americkým ranařem Jermaine Franklinem. Američan je znám i českým fanouškům, když před třemi lety svedl tvrdou desetikolovou bitvu s Pavlem Šourem. Naposledy boxoval letos v květnu, když v pátém kole ukončil šestačtyřicetiletého veterána Rodneyw Moora.

Dillian Whyte vs Jermaine Franklin