Joshua vs Wallin již tuto sobotu!

Anthony Joshua vs Otto WallinBývalý světový šampión těžké váhy Anthony Joshua se již tuto sobotu střetne na galavečeru v Saúdské Arábii se švédským boxerem Otto Wallinem!

23.12.2023 – Rijád, Saúdská Arábie
Těžká váha
Anthony Joshua 🇬🇧🆚🇸🇪 Otto Wallin
Galavečer těžkých vah
DAZN PPV

Britská jednička a světová dvojka „AJ“ Anthony JOSHUA (26-3-0, 23 KO) a švédská jednička a světová pětka Otto WALLIN (26-1-0, 14 KO) se utkají na galavečeru v Rijádu ve dvanáctikolové netitulové bitvě!

Čtyřiatřicetiletý bývalý světový šampión Anthony Joshua získal v roce 2016 výhrou nad Američanem Charlesem Martinem pás IBF. O rok později si dokonce vyšlápl na legendárního Wladimira Klitschka, kterého ukončil v jedenáctém kole a sjednotil pásy WBA, IBF a IBO. V roce 2018 dokázal vybodovat Novozélanďana Josepha Parkera a přidal také pás WBO.

V roce 2019 přišla první profesionální porážka, když překvapivě nestačil narychlo povolaného Andyho Ruizem který jej ukončil v sedmém kole. Ještě tentýž rok však ovládl odvetu a tituly si vzal zaslouženě zpět. Čtyři pásy držel až do roku 2021, kdy o ně přišel v souboji s Oleksandrem Usykem. Loni v srpnu se je snažil vybojovat zpět, ale Usyk výhru potvrdil a pásy obhájil.

V letošním roce si na své konto připsal již dvě výhry. Nejprve v dubnu po slabém výkonu vybodoval Američana Jermaine Franklina a naposledy v srpnu knockoutoval v sedmém kole finského boxera Roberta Heleniuse. Už to vypadalo, že se v Rijádu střetne v očekávané bitvě s Wilderem, ale nakonec se promotéři rozhodli pro Otto Wallina.

Švédský boxer dokázal před čtyřmi lety hodně pozlobit Tysona Furyho, který je také jediný jeho přemožitel a Wallin hodně stojí o odvetu. V souboji s Joshuou se k tomuto duelu může rychle přiblížit, ale bude to mít hodně těžké. Wallin v letošním roce také dva zápasy, nejprve si v lednu připsal povinnou výhru nad Helamanem Olguinem a naposledy v září dokázal vybodovat favorizovaného bývalého šampióna křížové váhy Murata Gassieva.


Anthony Joshua vs Otto Wallin 

RIJÁD 23.12.2023

Anthony Joshua 🇬🇧🆚🇸🇪 Otto Wallin 
Deontay Wilder 🇺🇸🆚🇳🇿 Joseph Parker
Daniel Dubois 🇬🇧🆚🇺🇸 Jarrell Miller
Frank Sanchez 🇨🇺🆚🇳🇿 Junior Fa
Filip Hrgovič 🇭🇷🆚🇦🇺 Mark De Mori
Arslanbek Makhmudov 🇷🇺🆚🇩🇪 Agit Kabayel
Křížová váha (Titul IBF)
Jai Opetaia 🇦🇺🆚🇬🇧 Ellis Zorro
Polotěžká váha (Titul WBA super)
Dmitry Bivol 🇷🇺🆚🇬🇧 Lyndon Arthur

Anthony Joshua vs Otto Wallin