Wilder vs Parker již tuto sobotu!

Deontay Wilder vs Joseph ParkerBývalý šampión WBC Deontay Wilder a bývalý šampión WBO Joseph Parker se střetnou již tuto sobotu na galavečeru v saúdskoarabském Rijádu!

23.12.2023 – Rijád, Saúdská Arábie
Těžká váha
Deontay Wilder 🇺🇸🆚🇳🇿 Joseph Parker
Galavečer těžkých vah
DAZN PPV

Americká jednička a světová čtyřka „The Bronze Bomber“ Deontay WILDER (43-2-1, 41 KO) a novozélandská jednička a světová dvanáctka „Lupesoliai La’auliolemalietoa“ Joseph PARKER (33-3-0, 23 KO) se utkají ve dvanáctikolové netitulové bitvě na galavečeru v Rijádu!

Osmatřicetiletý bývalý světový šampión organizace WBC držel titul v letech 2015 – 2020, něž jej v únoru 2020 porazil úřadující šampión Tyson Fury (34-0-1, 24 KO). Po porážkách s Furym se Wilder vrátil do ringu loni v říjnu, kdy na galavečeru v americkém Brooklynu knockoutoval už v prvním kole finského boxera Roberta Heleniuse (32-5-0, 11 KO).

Od té doby Wilder neboxoval a je tak déle jak rok bez zápasu. Spekulovalo se, že by se mohl střetnou s Anthonym Joshuou, ten však dostal za soupeře švédského boxera Otto Wallina a Wilder se nakonec v sobotu v Rijádu střetne s bývalým světovým šampiónem z Nového Zélandu Josephem Parkerem.

Jednatřicetiletý Parker získal světový titul WBO v roce 2016 těsnou výhrou na body nad Andy Ruizem. Následně pás dvakrát úspěšně obhájil, když v roce 2017 porazil Razvana Cojanu (17-7-0, 9 KO) a Hughie Furyho (26-3-0, 15 KO).  V roce 2018 však nestačil ve sjednocující bitvě na Anthony Joshuu a titul ztratil.

Loni v září bojoval o prozatímní světový titul WBO, ale nestačil na britského boxera Joe Joyceho, který jej v jedenáctém kole knockoutoval. V letošním roce odboxoval již tři duely, když postupně porazil Jacka Masseye, Faiga Opelu a naposledy v říjnu knockoutoval ve třetím kole kanadského boxera Simona Keana.


Anthony Joshua vs Otto Wallin 

RIJÁD 23.12.2023

Anthony Joshua 🇬🇧🆚🇸🇪 Otto Wallin 
Deontay Wilder 🇺🇸🆚🇳🇿 Joseph Parker
Daniel Dubois 🇬🇧🆚🇺🇸 Jarrell Miller
Frank Sanchez 🇨🇺🆚🇳🇿 Junior Fa
Filip Hrgovič 🇭🇷🆚🇦🇺 Mark De Mori
Arslanbek Makhmudov 🇷🇺🆚🇩🇪 Agit Kabayel
Křížová váha (Titul IBF)
Jai Opetaia 🇦🇺🆚🇬🇧 Ellis Zorro
Polotěžká váha (Titul WBA super)
Dmitry Bivol 🇷🇺🆚🇬🇧 Lyndon Arthur

Anthony Joshua vs Otto Wallin