Joshua: Garciu jsem si nevybral sám!

Anthony JoshuaBývalý světový šampión těžké váhy Anthony Joshua přiznává, že si trenéra Roberta Garciu nevybral sám a proto to tentokrát změnil a sám ukázal na Derricka Jamese!

Třiatřicetiletý „AJ“ Anthony Joshua (24-3-0, 22 KO) ztratil 25. září 2021 v Tottenhamu čtyři světové tituly WBA super, WBO, IBF a IBO, když prohrál na body 112:117, 112:116 a 113:115 s ukrajinským vyzývatelem Oleksandrem Usykem (20-0-0, 13 KO). Následně rozpustil svůj tým vedený trenérem Robertem McCrackenem a vybral si před odvetou trenéra Roberta Garciu.

Nyní přiznává, že ten výběr neudělal on, ale člen jeho týmu. „Robert Garcia ani nebyl moje volba. Požádal jsem člena našeho týmu Angela Fernandeze, aby pro mě vybral nejlepšího možného trenéra. A já jsem jen přijal jeho volbu“. Komentoval výběr trenéra Garcii bývalý šampión.

Anthony Joshua vs Rob McCracken

Odveta s Usykem se konala loni 20. srpna na galavečeru v Saúdské Arábii a ani tentokrát nedokázal skvělého ukrajinského boxera porazit. Ačkoliv Joshua boxoval lépe než v prvním duelu a dostal Usyka několikrát do nekomfortní situace tak opět prohrál na body 112:116, 113:115 a 115:113.

Anthony Joshua a Robert Garcia

 

I tentokrát se vydal britský boxer stejnou cestou a propustil hlavního trenéra Roberta Garciu a začal skládat nový tým okolo sebe. „Po odvetném zápase s Usykem jsem byl překvapen, když jsem slyšel Garciu říkat, že jsem byl poražen psychicky i fyzicky. Tentokrát jsem se tedy rozhodl, že o trenérovi rozhodnu sám a vybral si Derricka Jamese“. Říká Anthony Joshua.

Anthony Joshua a Derrick James

Pod novým trenérem se Joshua představí 1. dubna na galavečeru v Londýnské O2 aréně, kde se střetne s americkým bijce Jermaine Franklinem (21-1-0, 4 KO). Pro Joshuu se bude jednat o restart kariéry a promotér Eddie Hearn jasně řekl, že Joshua musí vyhrát, pokud chce ještě někdy bojovat o světový titul.

Anthony Joshua vs Jermaine Franklin