Joshua Franco oznámil konec kariéry!

Joshua Franco Bývalý světový šampión v super muší váze Joshua Franco po sobotní porážce oznámil konec profesionální kariéry!

Sedmadvacetiletý rodák z amerického San Antonia „El Profesor“ Joshua Franco (18-2-3, 8 KO) nestačil v sobotní odvetě na japonského šampióna Kazuto Ioka (30-2-1, 15 KO) a prohrál jednoznačně na body 113:115 a 2x 112:116. Nyní překvapil a oznámil ukončení profesionální kariéry.

Franco debutoval mezi profesionály před osmi lety v roce 2015 a o dva roky později slavil první titul, když výhrou nad Američanem Oscarem Mojicou získal juniorský světový titul organizace WBC. V červnu 2020 dokráčel za vysněným světovým titulem v super muší váze, když ve dvanáctikolové bitvě vybodoval Australana Andrewa Moloneye a získal pás WBA.

Se stejným soupeřem pás úspěšně dvakrát obhájil a loni v prosinci se postavil dvojnásobnému šampiónovi Kazuto Iokovi. Velmi vyrovnaný duel skončil remízou a uplynulou sobotu se konala plánovaná odveta, kterou Franco nezvládl a prohrál na body.

Joshua Franco

„Chtěl jsem začít tím, že poděkuji všem, kteří mě v mé kariéře podporovali. Vážím si všech za jejich trvalou podporu. Mohl jsem žít svůj dětský sen stát se mistrem světa. Svůj titul jsem několikrát obhájil. Vždy jsem se snažil box co nejlépe reprezentovat a ukázat, jak skvělé boxery má San Antonio“. Začal vyjádření Franco.

„Většinu své kariéry jsem procházel spoustou psychických problémů, které jsem se snažil co nejlépe ovládat. Nikdy jsem o tom veřejně nemluvil, protože jsem nechtěl, aby si někdo myslel, že jsem se někdy pro něco vymlouval. Bojoval jsem s tím, jak jen jsem mohl, abych stále podával výkon a dal vám pár skvělých soubojů. Pro každého, kdo bojuje s jakýmkoli typem problémů s duševním zdravím, prosím vězte, že nejste sami“. Překvapuje bývalý světový šampión.

„Sobotní zápas v Tokiu byl oficiálně můj poslední. Byl to pro mě těžký týden a nedosáhl jsem výsledku, který jsem chtěl, ale opouštím tento sport s vědomím, že jsem do něj dal vše, co jsem měl. Ještě jednou děkuji všem za podporu“. Uzavřel sedmadvacetiletý americký boxer.

Joshua Franco