Johnson obhájila pás IBF!

Cherneka Johnson Australská úřadující světová šampiónka Cherneka Johnson dokázala i přes ošklivý cut na čele vyhrát krvavou titulovou bitvu a obhájit pás IBF v super bantamové váze!

15.10.2022 – Rod Laver Arena, Melbourne, Austrálie
Super bantamová váha
Cherneka Johnson 🇦🇺🆚🇦🇺 Susie Ramadan
Leszek Jankowiak 97:90
Brett Manton 96:92
Tony Marretta 96:91

Sedmadvacetiletá úřadující světová šampiónka “ Neekz“ Cherneka Johnson (15-1-0, 6 KO) získala světový titul organizace IBF letos v dubnu, když na domácí australské půdě přetlačila na body Melissu Esquivel z Mexika.

Cherneka Johnson vs Susie Ramadan

Dnes tak měla před sebou první obhajobu a do cesty se ji postavila bývalá světová šampiónka a australská třiačtyřicetiletá veteránka “ Susie Q“ Susie Ramadan (29-4-0, 12 KO) a byla z toho tvrdá a krvavá řežba.

Zápas začal hodně svižně a obě boxerky šli do sebe hodně tvrdě. Ve druhém kole se střetli hlavami a šampiónka měla hodně ošklivě otevřené čelo. V přestávce ji prohlížel lékař a vypadalo to, že zápas bude předčasně ukončen. To se nakonec nestalo a Johnson byla puštěna do třetího kola.

Cherneka Johnson vs Susie Ramadan

Johnson však na sobě i přes zranění nedala nic znát a ve třetím kole dominovala. Ačkoliv byl v dalších kolech zápas poměrně vyrovnaný tak Ramadan se možné vítězství připravila sama, když ji byl v sedmém kole stržen bod za opakovaný úder do zátylku a v osmém kole za napomínaní od rozhodčího.

Zápas nakonec nabídl všech deset vypsaných kol a úřadující šampiónka Cherneka Johnson i díky dvou stržených bodech soupeřky vyhrála a obhájila světový titul v super bantamové váze. Naopak Ramadan si připsala čtvrtou porážku v kariéře, která se nyní chýlí ke svému konci.

Cherneka Johnson