Jermaine Franklin soupeř Joshuy?

Dillian Whyte vs Jermaine FranklinBritský sportovní web Daily Sport má prý informace, že dalším soupeřem Anthonyho Joshuy bude americký boxer Jermaine Franklin!

Jak jsme již informovali, olympijský vítěz z Londýna a bývalý světový šampión těžké váhy Anthony Joshua (24-3-0, 22 KO) se oficiálně vrací 1. dubna na galavečeru ve Spojených státech. Podle první informací by měl být možným soupeřem neporažený australský boxer Demsey McKean (22-0-0, 14 KO).

Nyní přišel britský sportovní web Daily Sport s informací, že je hlavním favoritem na soupeře americký boxer a přemožitel Pavla Šoura, devětadvacetiletý „989 Assassin“ Jermaine Franklin (21-1-0, 14 KO). Tato informace by dávala pro Joshuu mnohem větší logiku než souboj s neporaženým boxerem.

Jermaine Franklin se loni v listopadu utkal na londýnském galavečeru ve Wembley s domácím Dillianem Whytem (29-3-0, 19 KO). Duel byl poměrně vyrovnaný a americký boxer prohrál těsně na body a poprvé tak okusil hořkost porážky v profesionálním ringu.

Dillian Whyte vs Jermaine Franklin

Už před zápasem britský promotér Eddie Hearn prozradil, že by se Anthony Joshua měl v dalším zápase utkat právě s vítězem tohoto duelu. Nakonec však své plány přehodnotil a oznámil, že se Joshua nejprve utká s někým lehčím, poté teprve v červencové odvetě Whytem a rok by rád uzavřel mega zápasem s bývalým světovým šampiónem Deontayem Wilderem.

Z tohoto pohledu dává souboj s Franklinem logiku. Joshua už Dilliana Whyta porazil, když jej před osmi lety ukončil v sedmém kole. Whyte zároveň loni porazil Frankllina, takže by teoreticky neměl být Američan pro Joshuu takové riziko jako neporažený Demsey McKean.

Anthony Joshua