Haney vs Lomachenko v květnu o 4 tituly!

Devin Haney vs Vasyl LomachenkoZápas lehké váhy Devin Haney vs Vasyl Lomachenko, který si všichni přejí se stane skutečností 20. května ve Spojených státech. Oficiální představení bude v následujících dnech!

Duel už potvrzoval na začátku prosince americký promotér Bob Arum. „Všechny důležité podmínky a náležitosti jsme již domluvili. Jak Haney tak Lomachenko měli o vzájemný duel zájem, což nám velmi usnadnilo jednání. V brzké době oznámíme přesný datum a místo konání zápasu. Myslím, že to bude obrovská událost. Každopádně se zápas bude konat v první pololetí příštího roku“. Řekl devadesátiletý promotér, který mimo jiné zastupuje i Tysona Furyho.

Nyní bylo odhaleno, že se duel bude konat v sobotu 20. května na galavečeru ve spojených státech. Bojovat se samozřejmě bude o všechny čtyři světové tituly WBA super, WBC, WBO a IBF, které Haney drží. Oficiální představení bude odhaleno během několika následujících dní.

Čtyřiadvacetiletý americký neporažený král lehké váhy „The Dream“ Devin Haney (29-0-0, 15 KO) získal všechny čtyři prestižní světové tituly WBA super, WBC, WBO a IBF loni v červnu, když s přehledem vybodoval tehdejšího šampióna Gerorge Kambosose na jeho vlastní půdě v Austrálii.

Devin Haney vs Vasyl Lomachenko

Odveta se následně konala 16. října a dějištěm byla opět Austrálie. Už před duelem Haney deklaroval, že Kambosos nemá co nového nabídnout a že ho bez problému opět porazí. Jeho slova se stala skutečností a Haney vyhrál opět s jasnou převahou a obhájil tituly.

Na druhé straně ukrajinský boxer „Loma“ Vasyl Lomachenko (17-2-0, 11 KO) v minulosti držel světové tituly v pérové, super pérové a také v lehké váze. V lehké váze držel pásy až do října 2020, kdy jej překvapivě jasně vybodoval Teofimo Lopez. Pro olympijského vítěze se tak naskytla nová možnost, aby se opět profesionálním mistrem světa.

Devin Haney