Jednání Wildera a Ruize stojí na financích!

Andy RuizSouboj dvou bývalých světových šampiónů v rámci finálového eliminačního duelu organizace WBC má zásadní trhliny v jednání. Oba týmy mají rozdílné pohledy na rozdělení financí!

Bývalý světový šampióni těžké váhy „Destroyer“ Andy Ruiz Jr (35-2-0, 22 KO) a „The Bronze Bomber“ Deontay Wilder (43-2-1, 42 KO) v posledních dnech intenzivně jednají o vzájemném duelu v rámci finální eliminace WBC, který by se měl v případě shody konat v září. Jenže nyní vyšlo najevo, že oba týmy mají rozdílný pohled na finance.

Tým Andyho Ruize preferuje rozdělení finanční odměny 50:50, protože oba bijci mají stejnou výchozí pozici a ani jeden nemá v držení žádný pás. Na druhé straně tým amerického boxera požaduje rozdělení 70% pro Deontaye Wildera a jen 30% pro mexického boxera.

Celou záležitost komentoval Ruizův otec, který je zároveň jeho manažerem. „Wilder a jeho trenér Malik Scott chtějí, aby můj syn přijal nějaké směšné podmínky. Andy totiž není nějaký náhodný boxer, ale někdo se zavedeným jménem a ​​bývalý mistr světa. Andy se zapsal do historie jako vůbec první mexický šampion v těžké váze“.

Andy Ruiz vs Luis Ortiz

„Wilder říká, že nám nabízí spoustu peněz, ale chce nám dát jen 30% z celkového rozpočtu. Chceme férové rozdělení 50:50. Wilder už není mistr světa a jeho poslední zápas byl se svým bývalým sparing partnerem. Můj syn nedávno porazil Luise Ortize ve velkém stylu. A peníze, které nám Wilder nabízí, jsou velmi blízko naší výplatě za boj s Ortizem. Chceme polovinu zisku a porazíme Wildera stejně jako Joshuu“.

„Pokud Wilder věří, že tyto podmínky přijmeme a já za tyto peníze postavím svého syna, je to obyčejný hlupák. Každopádně jinou zajímavou možnost než mého syna nemá. Všechno nejlepší se bere, takže si nenecháme klást tak absurdní podmínky“. Dodává rozzlobeně Andy Ruiz starší.

Andy Ruiz