Janibek vs Mikhailovich o tituly WBO a IBF!

Janibek Alimkhanuly vs Andrei MikhailovichV sobotu nás také čeká titulový souboj ve střední váze. O pásy WBO a IBF se střetnou úřadující šampión Janibek Alimkhanuly a Andrei Mikhailovich!

13.7.2024 – Palms Casino Resort, Las Vegas, USA
Střední váha
Janibek Alimkhanuly 🇰🇿🆚🇷🇺 Andrei Mikhailovich
Přímý přenos na ESPN

Neporažená kazašská jednička a světová čtyřka „Qazaq Style“ Janibek ALIMKHANULY (15-0-0, 10 KO) a neporažená novozélandská jednička Andrei MIKHAILOVICH (21-0-0, 13 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světové tituly WBO a IBF!

Třicetiletý kazašský boxer Janibek Alimkhanuly získal světový titul organizace WBO před dvěma lety, když na galavečeru v Las Vegas jasně vybodoval 118:110 a 2x 116:112 britského šampióna Denzela Bentleye. Loni v květnu pás úspěšně obhájil jasnou výhrou nad Kanaďanem Stevenem Butlerem, kterého knockoutoval už ve druhém kole.

V říjnu ho čekala druhá obhajoba a do cesty se mu postavil tehdejší šampión organizace IBF Vincenzo Gualtieri (21-1-1, 7 KO) z Německa. Zápas měl naprosto jednostranný průběh, Alimkhanuly jasně dominoval a německého boxera do ničeho nepouštěl a naopak mu s každým dalším kolem přidělával šrámy na těle až jej definitivně v 6. kole ukončil.

V sobotu bude poprvé obhajovat oba titulu zároveň a do cesty se mu postaví ruský boxer boxující za Nový Zéland Andrei Mikhailovich. Šestadvacetiletý boxer držel v minulosti menší pásy WBO a IBF, ale také národní titul Nového Zélandu. Nicméně nyní bude poprvé boxovat mimo Zéland a bude to pro něj jednoznačně zápas pravdy. Nicméně Mikhailovich neměl ani zdaleka takové soupeře jako šampión a odborníci mu nedávají příliš nadějí.

Janibek Alimkhanuly vs Andrei Mikhailovich