Ennis vs Avanesyan o pás IBF!

Jaron Ennis vs David AvanesyanJiž tuto sobotu se na galavečeru ve Philadelphii poperou o pás IBF ve velterové váze úřadující šampión Jaron Ennis a David Avanesyan!

13.7.2024 – Wells Fargo Center, Philadelphia, USA
Velterová váha
Jaron Ennis 🇺🇸🆚🇷🇺🇦🇲 David Avanesyan
Přímý přenos na DAZN

Neporažená americká a světová trojka „Boots“ Jaron ENNIS (31-0-0, 28 KO) a jednička Arménie a světová jedenáctka „Ava“ David AVANESYAN (30-4-1, 18 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světový titul organizace IBF!

Šestadvacetiletý americký šampión Jaron Ennis získal loni v lednu prozatímní světový titul IBF, když s přehledem vybodoval ukrajinského boxera Karena Chukhadzhiana (23-2-0, 13 KO). Pás následně v létě obhájil jednoznačným vítězstvím nad Venezuelanem Roimanem Villou (26-2-0, 24), kterého knockoutoval v desátém kole.

Následně se měl utkat králem divize Terencem Crawfordem (40-0-0, 31 KO), jenže ten měl závazky k odvetě s Errolem Spence (28-1-0, 22 KO) a organizace IBF mu titul odebrala a Ennisuv prozatímní pás změnila na plnohodnotný. Jeho novým soupeřem měl být Kanaďan Cody Crowley. Jenže ten minulý měsíc z duelu odstoupil kvůli problémům se zrakem.

Nakonec se Ennis v sobotu střetne s bývalým prozatímním světovým šampiónem a dlouholetým Evropským šampiónem Davidem Avanesyanem. Rodák z Ruska boxující za Arménii uvolnil před dvěma lety pás EBU, aby mohl bojovat o světový titul, ale na neporaženého Terence Crawforda nestačil, když jej v 6. kole knockoutoval. Naposledy stál v ringu loni v prosinci, když ve 4. kole ukončil neškodného Kamerunce Serge Amboma (13-63-3, 4 KO)

Jaron Ennis vs David Avanesyan