Inoue sjednotil pásy také v super bantamu!

Naoya InouePřesně před rokem sjednotil všechny tituly v bantamu a přešel výš. Včera dokázal to samé v super bantamové váze a Tapalesovi nedal šanci! Video ze zápasu v článku!

26.12.2023 – Tokio, Japonsko
Super bantamová váha
Naoya Inoue 🇯🇵🆚🇵🇭 Marlon Tapales
10. kolo KO

Třicetiletý neporažený japonský šampión „Monster“ Naoya Inoue (26-0-0, 23 KO) dokázal loni v prosinci s naprostým přehledem rozebrat na domácím galavečeru britského boxera Paula Butlera (34-3-0, 15 KO) a v jedenáctém kole ho knockoutoval. Inoue tak sjednotil všechny prestižní světové tituly WBA super, WBC, WBO a IBF v bantamové váze. Následně oznámil, že přechází do super bantamu a titulu uvolnil.

Při svém debutu letos v červenci hned vyzval tehdejšího šampióna Stephena Fultona (21-1-0, 8 KO). Očekávala se tvrdá a vyrovnaná bitva, ale Japonec ukázal neskutečnou formu a šampiónovi nedával od prvního kola moc prostoru a jasně sbíral jedno kolo za druhým. Vše vyvrcholilo v osmém kole, kdy dokázal Fultona posadit na zadek a o pár sekund později také dokončit. Inoue tak získal tituly světové tituly WBC a WBO a Fulton poprvé v devítileté profesionální kariéře prohrál.

Naoya Inoue

Včera se střetl na domácím galavečeru s jednatřicetiletým šampiónem organizací WBA a IBF Marlonem Tapalesem (37-4-0, 19 KO), který získal oba světovém tituly ve svém předchozím duelu letos v dubnu, když překvapivě vybodoval do té doby neporaženého Uzbeka Murodjona Akhmadalieva (11-1-0, 8 KO).

Inoue opět předvedl neskutečný až výjimečný výkon a svého soupeře dokázal úplně jasně přeboxovat. Ačkoliv se Tapales snažil a bojoval srdcem, tak na skvělého Japonce to nestačilo. V desátém kole šel po několika úderech Tapales k zemi a už se nedokázal postavit. Inoue tak dokázal během roka sjednotit všechny tituly ve dvou divizích. Vyzkouší si příští rok pérovou váhu?


30.12.2023 – Dom Športu, Bratislava, Slovensko
The Ring 9
Vstupenky na PatronBoxing
PPV na PlayLive
Viliam Tankó 🇸🇰🆚🇨🇿 Mike Juřík
Vasil Ducár 🇨🇿🆚🇮🇹🇨🇿 Alessandro Jandejsek
David Dvořáček 🇨🇿🆚🇨🇿
Norbert Růžička
Mário Zábojník 🇸🇰🆚🇨🇿 Milan Procházka
Jan Polák 🇨🇿🆚🇸🇰 Marián Mišalko
Marián Džupka 🇸🇰🆚🇦🇲 Anatoli Hunanyan
Majkel Wartalski 🇵🇱🆚🇨🇿 Matěj Hudák

Patron Boxing vstupenky