Dekýš jasně přeboxoval Kqiru!

Lukáš Dekýš vs Alfred KqiraNejlepší český neporažený boxer Lukáš Dekýš s naprostým přehledem vybodoval Alfreda Kqiru a veze si ze Švýcarska výhru na body!

26.12.2023 – Kursaal, Berne, Švýcarsko
velterová váha
Lukáš Dekýš 🇨🇿🆚🇨🇭🇽🇰 Alfred Kqira
80:72 – 79:73 – 78:74

Neporažený sedmadvacetiletý český boxer a jednička napříč vahami Lukáš Dekýš (12-0-0, 4 KO) vybojoval v posledních pěti zápasech pět titulů. Nejprve získal loni dva Mezinárodní polské tituly, když loni v super velterové váze porazil Damiana Kiwiora a následně také ve velterové váze Michala Lesniaka.

V letošním roce v titulových výhrách pokračoval, když získal také dva Mezinárodní české tituly. Nejprve v lednu ovládl bitvu ve střední váze se velmi zkušeným Anatoli Hunanyanem a v poté v květnu ve velterové váze vybodoval Ukrajince Volodymyra Hordiienka.

Lukáš Dekýš vs Dimas Garateguy

Na začátku října se postavil k největší výzvě a to o Euroasijský titul organizace WBC ve velterové váze a jeho soupeřem byl rodák z Arhentiny boxující za Španělsko Dimas Agustin Garateguy (8-6-0, 2 KO). Ze zápasu se stala naprosto jednoznačná záležitost. Dekýš postupně svého soupeře rozebíral a v sedmém kole jej po tvrdém spodku poslal do počítání.

Následně dostal nabídku ze Švýcarska a dnes se střetl v osmikolové bitvě s rodákem z Kosova boxujícím za Švýcarsko Alfredem Kqirou (9-2-0, 2 KO). Dekýš v duelu jasně dominoval a Kqiru předčil ve všech aspektech ať už jde o rychlost, pohyb, tak přesnost. Soupeře prakticky k ničemu nepustil a zaslouženě dokráčel pro další výhru.

Dekýš tak protáhl neporazitelnost již na dvanáct duelů a je neporažený již déle jak pět let. Díky této výhře si upevnil pozici české jedničky a ve světovém žebříčku je na padesátém místě. S kým se Děkýš střetné příští rok a dočkáme se souboje s Polakovičem?

Lukáš Dekýš vs Alfred Kqira


30.12.2023 – Dom Športu, Bratislava, Slovensko
The Ring 9
Vstupenky na PatronBoxing
PPV na PlayLive
Viliam Tankó 🇸🇰🆚🇨🇿 Mike Juřík
Vasil Ducár 🇨🇿🆚🇮🇹🇨🇿 Alessandro Jandejsek
David Dvořáček 🇨🇿🆚🇨🇿
Norbert Růžička
Mário Zábojník 🇸🇰🆚🇨🇿 Milan Procházka
Jan Polák 🇨🇿🆚🇸🇰 Marián Mišalko
Marián Džupka 🇸🇰🆚🇦🇲 Anatoli Hunanyan
Majkel Wartalski 🇵🇱🆚🇨🇿 Matěj Hudák

Patron Boxing vstupenky