Hughie Fury vs Michael Hunter! – Kdo vyhraje?

Michael Hunter vs Hughie FuryV rámci eliminačního duelu organizace WBA se utkají těžké váhy Michael Hunter a Hughie Fury. Zápas je naplánován na 29. října v Manchesteru. Vítěz se utká s Danielem Duboisem!

Eliminační duel se měl původně konat 2. července v Manchesteru, ale Fury musel ze zdravotních důvodů odstoupit a zápas byl odložen. Nyní už známe nový datum a zápas se bude nakonec konat v sobotu 29. října.

Sedmadvacetiletý britský boxer Hughie Fury (26-3-0, 15 KO) si od poslední porážky s Alexanderem Povetkinem v roce 2019 připsal tři výhry v řadě. V roce 2020 dokázal ve třetím kole ukončit tehdejší českou jedničku Pavla Šoura a následně jasně vybodoval polského vikinga Mariusze Wacha.

Hughie Fury vs Pavel Šour

Naposledy boxoval loni v říjnu, když na domácím galavečeru v Newcastlu zničil v pěti kolech rumunského boxera boxujícího za Německo Christiana Hammera. Na druhé straně třiatřicetiletý Michael Hunter (20-1-2, 14 KO) má na svém kontě jedinou porážku a to z roku 2017, kdy jej na body udolal aktuální světový šampión Oleksandr Usyk.

V loňském roce odboxoval dva duely. Nejdříve v srpnu seřezal veterána Mike Wilsona a získal Kontinentální americký pás WBA a poté v prosinci překvapivě pouze remízoval s krajanem Jerry Forrestem.

Michael Hunter

Britský šampión „Dynamite“ Daniel Dubois (18-1-0, 17 KO) dokázal 11. června na galavečeru v Miami sfouknout ve čtyřech kolech domácího šampióna Trevora Bryana a získal tak standardní světový titul WBA. Následně organizace oznámila, s kým se musí Dubois utkat a rozhodla, že to bude vítěz eliminátoru Hughie Fury vs Michael Hunter.

Daniel Dubois