Canelo a Golovkin již znají rozhodčí na třetí duel!

Saul Alvarez vs Gennady GolovkinSouboj o čtyři tituly v super střední váze Saul Alvarez vs Gennady Golovkin se nezadržitelně blíží a nyní byly také oznámeni rozhodčí, kteří budou bodovat tento duel a také kdo jej bude řídit!

17.9.2022 – Las Vegas, USA
Super střední váha 
Saul Alvarez 🇲🇽🆚🇰🇿 Gennady Golovkin 3
Přímý přenos na DAZN!

Mexická a světová jednička super střední váhy „Canelo“ Saul ALVAREZ (57-2-2, 39 KO) a kazašská a světová jednička střední váhy „GGG“ Gennady GOLOVKIN (42-1-1, 37 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světové tituly WBA super, WBO, WBC a IBF!

Jednatřicetiletý Saul Alvarez a čtyřicetiletý Gennady Golovkin se poprvé utkali v roce 2017, kdy se střetli v souboji o pásy WBA super, WBC, IBF a IBO ve střední váze. tehdy zápas skončil spornou remízou. Rozhodčí viděli duel 118:110 pro Alvareze, 115:113 pro Golovkina a jeden rozhodčí duel viděl jako remízový 114:114.

Saul Alvarez vs Gennady Golovkin

Odveta se konala přesně rok poté a opět na galavečeru v Las Vegas. Zápas byl i tentokrát, ale dva rozhodčí se přiklonili na stranu mexického boxera 115:113 a jeden rozhodčí duel viděl jako remízový 114:114. Alvarez následně přešel do super střední váhy s odbočkami do polotěžké a Golovkin zůstal ve střední.

Saul Alvarez vs Gennady Golovkin

Golovkin následně opět získal světové tituly, které sjednotil v posledním duelu letos v dubnu na galavečeru v Japonsku, kde zničil v devíti kolech domácího šampióna Ryotu Muratu a sjednotil pásy WBA super, IBF a IBO. Takže pokud s Alvarezem v září prohraje, tak bude stále šampiónem střední váhy.

Na druhé straně Saul Alvarez loni v listopadu sjednotil všechny prestižní tituly v super střední váze, když ve vyostřeném souboji ukončil v devátém kole šampióna organizace IBF Calebe Planta. Na začátku května si vyšlápl na šampióna WBA polotěžké váhy, neporaženého ruského bijce Dmitry Bivola, ale tvrdě narazil a prohrál na body 3x 113:115.

Saul Alvarez vs Gennady Golovkin

Nyní byly také nominovaní rozhodčí, kteří budou mít v tomto duelu hlavní roli. Ringovým sudí bude vele zkušený Američan Russell Mora, který má na svém kontě již 603 duelů v ringu a 39 rozhodoval coby bodový rozhodčí.
Na bodech bude sedět trio zkušených amerických rozhodčích Dave Moretti, Steve Weisfeld a David Sutherland.

Canelo vs GGG 3