Zápas Mayweather vs Pacquiao vydělal nejvíc v historii!

Floyd Mayweather vs Manny PacquiaoOčekávaný duel dvou legend Floyda Mayweathera a Manny Pacquia se konal v roce 2015 v Las Vegas a dodnes je to nejvýdělečnější duel historie boxu! Video v článku!

Byl to tehdy velmi očekávaný duel, který si fanoušci profesionálního boxu z celého světa přáli několik let. Dvě obrovské legendy a několikanásobní šampióni různých váhových kategorií se nakonec doopravdy střetli 2. května 2015 v MGM Grand v Las Vegas a ve hře byly tituly WBA super, WBC a WBO.

Floyd Mayweather vs Manny Pacquiao

Na jedné straně legendární neporažený americký šampión „Money“ Floyd Maweather a na druhé legendární Filipínec „Pac Man“ Manny Pacquiao. Zápas tehdy ovládl na body Mayweather 118:110 a 2x 116:112. Pacquiao následně po zápase přiznal, že měl problémy s ramenem, se kterým šel hned na operaci.

Floyd Mayweather vs Manny Pacquiao

MGM Grand samozřejmě bylo vyprodané, ale především prodej PPV byl neskutečný. Prodalo se celkem 4,6 miliónů streamů a celkový výdělek tohoto duelu se zastavil na úctyhodných 410 miliónech amerických dolarů a do dnešního dne nebyl překonán.

Floyd Mayweather

Nejblíže se mu přiblížil jiný duel Floyda Mayweathera a to souboj s bývalým dvojnásobným šampiónem UFC Conorem McGregorem. Ten se konal v srpnu 2017 a Maeweather ukončil irského bijce v 10. kole. Na zápas se prodalo 4,3 miliónů PPV a výdělek byl 396 miliónů amerických dolarů.

Floyd Mayweather vs Conor McGregor

2.5.2015 – MGM Grand, Las Vegas, USA
Velterová váha
Floyd Mayweather 🇺🇸🆚🇵🇭 Manny Pacquiao
Burt A Clements 116:112
Glenn Feldman 116:112
Dave Moretti 118:110