Hrgovič vs De Mori již tuto sobotu!

Filip Hrgovič vs Mark De MoriChorvatský boxer a povinný vyzývatel za organizaci IBF Filip Hrgovič se na sobotním galavečeru v Saúdské Arábii střetne s Australanem Markem De Morim!

23.12.2023 – Rijád, Saúdská Arábie
Těžká váha
Filip Hrgovič 🇭🇷🆚🇦🇺 Mark De Mori
Galavečer těžkých vah
DAZN PPV

Neporažená chorvatská jednička a světová devítka „El Animal“ Filip HRGOVIČ (16-0-0, 13 KO) a australská jedenáctka „The Viking“ Mark De MORI (41-2-2, 36 KO) se utkají ve dvanáctikolové netitulové bitvě na galavečeru v Rijádu!

Jednatřicetiletý bronzový olympionik z Ria Filip Hrgovič získal loni v srpnu status povinného vyzývatele za organizaci IBF, když kontroverzně vybodoval 114:113 a 2x 115:112 v saúdskoarabské Džiddě čínskou jedničku Zhileie Zhanga (26-1-1, 21 KO). Nicméně na souboj s Oleksandrem Usykem nemohlo dojít, protože přednost měl za WBA Daniel Dubois, kterého Usyk ukončil v devátém kole a pak už začali námluvy mezi Usykem A Furym a jejich souboj je definitivně plánován na 17. února příštího roku.

Hrgovič se do ringu vrátil před třemi měsíce v souboji s Australanem Demsey McKeanem (22-1-0, 14 KO). Chorvatský bijec sice ukončil McKeana ve 12. kole, ale nepředvedl žádný oslnivý výkon. V sobotu ho čeká velmi snadný zápas na povzbuzení sebevědomí a jeho soupeřem jednačtyřicetiletý veterán Mark De Mori.

Australan má sice velmi lichotivou bilanci, ale byla vytvořena se slabými soupeři, což dokazuje i 296. pozice ve světovém žebříčku. Jedinou výjimku tvoří duel s Davidem Hayem z ledna 2016, kdy předvedl naprosto tragický výkon, v ringu se doslova podělal a Hayemaker jej ukončil už úvodním kole. Následně De Mori přesedlal opět na průměrné maďarské soupeře, které všechny jasně porazil a v prosinci se tak po sedmi letech opět střetne se silným boxerem. Očekává se, že Hrgovič vyhraje v prvních kolech před limitem.

16.1.2016 – O2 aréna, Londýn
David Haye vs Mark De Mori ⇓


Anthony Joshua vs Otto Wallin 

RIJÁD 23.12.2023

Anthony Joshua 🇬🇧🆚🇸🇪 Otto Wallin 
Deontay Wilder 🇺🇸🆚🇳🇿 Joseph Parker
Daniel Dubois 🇬🇧🆚🇺🇸 Jarrell Miller
Frank Sanchez 🇨🇺🆚🇳🇿 Junior Fa
Filip Hrgovič 🇭🇷🆚🇦🇺 Mark De Mori
Arslanbek Makhmudov 🇷🇺🆚🇩🇪 Agit Kabayel
Křížová váha (Titul IBF)
Jai Opetaia 🇦🇺🆚🇬🇧 Ellis Zorro
Polotěžká váha (Titul WBA super)
Dmitry Bivol 🇷🇺🆚🇬🇧 Lyndon Arthur

Anthony Joshua vs Otto Wallin