Briedis bude bojovat o uvolněný titul IBF!

Mairis briedisBývalý světový šampión křížové váhy Mairis Briedis dostane šanci vybojovat titul IBF zpět. Organizace totiž pás odebrala jeho přemožiteli!

Osmatřicetiletý lotyšský boxer Mairis Briedis (28-2-0, 20 KO) získal světový titul OBF v září 2020, když dokázal na galavečeru v Mnichově přeboxovat Kubánce Yuniela Dorticose (26-2-0, 24 KO). O rok později ho obhájil před domácími fanoušky v Rize, kde ve třech kolech vyprovodil neškodného Kazacha Artura Manna (20-4-0, 11 KO).

V loňském roce ho čekala druhá obhajoba a do cesty se mu postavil neporažený Australan Jai Opetaia (23-0-0, 18 KO). Briedis na vyzývatele ztrácel a nakonec prohrál jednomyslně na body a o titul přišel. Opetaia pás letos v září obhájil výhrou nad Jordanem Thompsonem a IBF nařídila odvetu s Briedisem. Opetaia ji odmítl a přijal mnohem lépe placený zápas v Rijádu s Ellisem Zorrem.

IBF na to reagovala odebráním titulu a nyní určila, že si o uvolněný pás zaboxuje právě Mairis Briedis. Jeho soupeřem by měl být další nejvýše postavený boxer žebříčku organizace a tím je dvaatřicetiletý Mexičan „Zurdo“ Gilberto Ramirez (45-1-0, 30 KO), který v minulosti držel světový titul v super střední váze a loni neúspěšně bojoval o pás v polotěžké divizi s Dmitrym Bivolem.

Dmitry Bivol vs Gilberto Ramirez