Opetaia vs Zorro již tuto sobotu!

Jai Opetaia vs Ellis ZorroDnes už bývalý šampión křížové váhy Jai Opetaia se na sobotním galavečeru v Rijádu střetne s neporaženým britským boxerem Ellisem Zorrem!

23.12.2023 – Rijád, Saúdská Arábie
Křížová váha
Jai Opetaia 🇦🇺🆚🇬🇧 Ellis Zorro
Galavečer těžkých vah
DAZN PPV

Neporažená australská jednička a světová trojka Jai OPETAIA (23-0-0, 18 KO) a neporažená britská sedmička a světová devětadvacítka Ellis ZORRO (17-0-0, 7 KO) se utkají ve dvanáctikolové netitulové bitvě na galavečeru v saúdskoarabském Rijádu!

Osmadvacetiletý neporažený Australan Jai Opetaia získal světový titul IBF loni v červenci, když dokázal na domácím galavečeru v Queenslandu vybodovat 115:113 a 2×116:112 tehdejšího mistra světa z Lotyšska Mairise Briedise (28-2-0, 20 KO).

Následně se měla konat odveta, ale Briedis se zranil a Opetaia se na konci září střetl v Londýně v dobrovolné obhajobě s třicetiletým britským boxerem Jordanem Thompsonem (15-1-0, 12 KO). Šampión nezaváhal a Thmpsona vyprovodil ve čtyřech kolech a pás obhájil.

Poté si domluvil další zápas, který se bude konat již tuto sobotu v Saúdské Arábii a jeho soupeřem bude Brit Ellis Zorro. Jenže se ozvala IBF, že Briedis je připraven k odvetě a že duel se Zorrem neposvětila s tím, že pokud se s ním Opetaia střetne, odebere mu světový titul. Opetaia dostane za britského boxera velmi dobře zaplaceno a vybral si duel se Zorrem a o titul opravdu přišel.

Jednatřicetiletý Zoro získal letos v květnu Evropský titul WBO, když v sedmém kole ukončil krajana Hosea Burtona. Titul následně obhájil na začátku října, když na domácím galavečeru vybodoval italského boxera Lucu D’Ortenze. Souboj s Opetaiou pro něj bude jednoznačně nejtěžší v kariéře a šancí na úspěch se mu moc nedává a může jen překvapit.


Anthony Joshua vs Otto Wallin 

RIJÁD 23.12.2023

Těžká váha
Anthony Joshua 🇬🇧🆚🇸🇪 Otto Wallin 

Deontay Wilder 🇺🇸🆚🇳🇿 Joseph Parker
Daniel Dubois 🇬🇧🆚🇺🇸 Jarrell Miller
Frank Sanchez 🇨🇺🆚🇳🇿 Junior Fa
Filip Hrgovič 🇭🇷🆚🇦🇺 Mark De Mori
Arslanbek Makhmudov 🇷🇺🆚🇩🇪 Agit Kabayel
Křížová váha
Jai Opetaia 🇦🇺🆚🇬🇧 Ellis Zorro
Polotěžká váha (Titul WBA super)
Dmitry Bivol 🇷🇺🆚🇬🇧 Lyndon Arthur

Anthony Joshua vs Otto Wallin