Helenius se vrátil vítězně!

Robert HeleniusFinský boxer Robert Helenius zvládl sobotní duel na domácím galavečeru v Savonlinnu a ve třech kolech vyprovodil krajana Miku Mielonenena! Video v článku!

5.8.2023 – Operastage, Savonlinna, Finsko
Těžká váha
Robert Helenius 🇫🇮🆚🇫🇮 Mika Mielonen
3. kolo TKO

Finská jednička „The Nordic Nightmare“ Robert Helenius (32-4-0, 21 KO) držel v minulosti Evropské a Mezinárodní tituly, ale dva zásadní duely, které by ho posunuli k souboji o světový titul prohrál, když jej v roce 2016 knockoutoval Francouz Johann Duhaupas a o rok později vybodoval Dillian Whyte.

Před třemi lety úspěšně restartoval kariéru, když dokázal ve čtvrtém kole ukončit favorizovaného polského bijce Adama Kownackiho (20-4-0, 15 KO) a získat pás WBA Gold. O rok později se střeli v odvetě a Helenius opět úřadoval a Poláka tentokrát rozbil v šestém kole. Následně dostal nabídku na duel s bývalým světovým šampiónem Deontayem Wilderem, ale zápas mu vůbec nevyšel a Wilder jej dokázal už v prvním kole brutálně knockoutovat.

Po této porážce se vrátil v sobotu do ringu a bylo po pěti letech před domácími fanoušky. Jeho soupeřem byl do té doby neporažený Fin Mika Mielonen (6-1-0, 6 KO). Duel začal poměrně klidným tempem, které Helenius stupňoval. Ve třetím kole vyslal na soupeře několik přesných úderů a Mielonen byl hodně otřesen. Ringový sudí Anssi Perajoki následně raději zápas ukončil.