Helenius prozatím končit nehodlá!

HeleniusFinský boxer Robert Helenius vyfasoval na sobotním galavečeru v Londýně tvrdý knockout, když jej Anthony Joshua parádně trefil v sedmém kole. Helenius však o konci kariéry zatím neuvažuje! Video ze zápasu v článku!

Devětatřicetiletý rodák ze švédského hlavního města Stockholmu „The Nordic Nightmare“ Robert Helenius (32-5-0, 21 KO), kde žil pouhé dva roky po narození se následně s rodiči přesunul do FInska a je z něj plnohodnotný Fin odstartoval profesionální kariéru v květnu 2008  a až do roku 2016 dokázal vyhrát 22 zápasů v řadě.

Dokázal získal Evropský titul EBU a také Mezinárodní titul organizace IBF. V roce 2016 byl však poprvé překonán, když jej v šestém kole knockoutoval francouzský boxer Johann Duhaupas. O rok později vyzval o stříbrný titul organizace WBC Dilliana Whyta a byla z toho porážka na body. V roce 2018 získal vítězstvím nad Erkanem Teperem Interkontinentální titul, ale o rok později přišla tvrdá prohra s Geraldem Washingtonem.

Už to vypadalo, že Heleniusova kariera je pomalu u konce, jenže v roce 2020 a 2021 přišel dvojzápas s Polákem Adamem Kownackim, kterého dokázal překvapivě dvakrát porazit před limitem a finský boxer byl opět na výsluní. Loni v říjnu dostal zápas s bývalým světovým šampiónem Deontayem Wilderem, který jej brutálně sestřelil v prvním kole a Helenius uznal, že na špičku už ztrácí.

Minulý týden se vrátil na domácím galavečeru ve Finsku, kde si snadno poradil s neporaženým krajanem Mikou Mielonenem. Další zápas plánoval až na podzim, jenže přišla nabídka z Anglie od Eddie Hearna, aby nahradil dopujícího Dilliana Whyta v zápase s Anthonym Joshuou. Helenius ani chvilku neváhal a nabidku přijal. V zápase však byl rozdíl znatelný a Joshua jej v sedmém kole brutálně poslal k zemi.

Helenius po zápase přiznal, že ze začátku to bylo všechno dobrý, ale v druhé polovině duelu začal cítit únavu a dodal, že s větším časem na přípravu by možná mohl být výsledek trošku jiný. To se dá samozřejmě pochopit, protože je jasné, že Helenius neměl adekvátní přípravu, protože se připravoval Mielonena, který jev páté stovce světového žebříčku, kdežto Joshua je aktuální světovou trojkou. Zároveň řekl, že prozatím kariéru nehodlá ukončit, nutno však podotknout, že na špičku těžké váhy už to nebude.